SLUČAJ KANTRIMEN: Saslušanjem taksi dispečera završena istraga protiv Milićeva!
BEOGRAD - Dvojica dispečera „Pink” taksija, kao poslednji svedoci, govorila o tome da li je toku noći kada se nesreća dogodila, preko radio-veze taksi udruženja upućen apel da se jave svi koji nešto znaju o događaju na Brankovom mostu.
Ispitivanjem dvojice dispečera taksi udruženja „Pink”, koje je zamenik trećeg osnovnog tužioca Siniša Zorić juče saslušao, istraga protiv Marka Milićeva, vozača „kantrimena” kojim je 25. jula na Brankovom mostu udaren Luka Jovanović, je završena.
Poslednja dva svedoka pred tužiocem govorila su o tome da li je u noći kada se nesreća dogodila, preko radio-veze ovog taksi udruženja upućen apel da se jave svi koji nešto znaju o događaju na Brankovom mostu.
– Na osnovu njihovih iskaza utvrđeno je i u kom vremenu je okrivljeni Saša Janković, taksista „Pink” taksija, te noći radio i da li je imao informacije o nesreći na Brankovom mostu – otkriva „Politikin” sagovornik.
Istraga koja je vođena protiv troje osumnjičenih (ostalih petoro potpisalo je sporazum o priznanju krivičnog dela) upotpunjena je medicinskim i veštačenjem saobraćajne struke. Medicinski izveštaj, odgovorio je na pitanja o mehanizmu, vrsti i težini povreda koje je zadobio Luka Jovanović kada je na njega naleteo „kantrimen”, kao i da li su te povrede u uzročno-posledičnoj vezi sa smrću Jovanovića.
– Saobraćajnim veštačenjem koje je urađeno i dostavljeno tužilaštvu, utvrđeno je kojom se brzinom „kantrimen” kretao pre kočenja, to jest pre i u trenutku udara u Jovanovića. Utvrđeno je da se automobil kretao nešto manje od sto kilometara na čas što je više nego duplo od ograničenja na tom delu puta – navodi sagovornik blizak istrazi.
Prema njegovim rečima, tužilaštvo je povlašćeni status u zamenu za informaciju gde se nalazi „kantrimen” ponudilo i Bratislavu Vesoviću, kumu prvookrivljenog Marka Milićeva, koji je pomogao okrivljenima posle izvršenog dela.
On je proteklog petka iz pritvorske jedinice Okružnog zatvora u Beogradu doveden u zgradu Palate pravde, ali nije hteo da se izjašnjava na pitanja tužioca.
– Vesović je rekao da želi da priča, ali da to neće uraditi bez svog advokata Dejana Ćasića koji je u štrajku. On se branio ćutanjem, što je njegovo zakonsko pravo. Iako se u pojedinim medijima pojavila informacija da je i Milićevu nuđeno sklapanje sporazuma o priznanju krivičnog dela – to nije tačno – navodi sagovornik.
Pre dve nedelje, podsetimo, Treći osnovni sud u Beogradu verifikovao je sporazum o priznanju krivičnog dela koji je sa tužilaštvom potpisalo petoro osumnjičenih. Zaključenim sporazumom Dana Manevski, Nikola Lepen, Bojana Petrović, Milica Novaković i Tamara Bogdanović priznale su da su počinile krivično delo neotklanjanja opasnosti, a ne pomoći učiniocu posle izvršenog dela za šta su prvobitno bile osumnjičene.
U zamenu za priznanje, izrečene su im kazne kućnog zatvora od četiri do deset meseci.
Tamari ostaje kućni pritvor
Tamara Bogdanović (21) koja je bila u „kantrimenu” kada je automobil udario Luku Jovanovića i koja se „nagodila” sa tužilaštvom u zamenu za izdržavanje kazne zatvora u kućnim uslovima sa elektronskim nadzorom, uložila je žalbu na zaključeni sporazum.
Prema rečima njenog advokata Rajka Jelušića, ona je to uradila navodeći da je sud morao da odbije ovaj sporazum zato što to nije krivično delo. On je podsetio da Bogdanovićeva nije htela da potpiše sporazum, već da je to učinila tokom štrajka beogradskih advokata kada joj je postavljen branilac po službenoj dužnosti iz Pančeva.
– Pošto je sud verifikovao sporazum između tužilaštva i okrivljene, presuda je postala pravosnažna. Njen advokat je iskoristio mogućnost ulaganja žalbe, ali klauzula pravosnažnosti sa presude kojom je Tamara osuđena na deset meseci kućnog zatvora neće biti skinuta – navodi izvor.
( Politika)
U TRENUCIMA KADA SE SUOČAVAMO SA NAJVEĆIM IZAZOVIMA, NAŠ ZADATAK JESTE DA NE DOZVOLIMO DA SRBIJA STANE Vučić: Daćemo sve od sebe da Srbija nastavi da ide napred