BLUDNI SIN SVRGNUTOG VOĐE: Neobična sudbina Hanibala Gadafija i nestalog libanskog imama
Hanibal Gadafi trenutno je u zatvoru u Libanu, a kod kuće je pre svega upamćen po brojnim "škakljivim naslovima" koji su pratili njegovu sliku u medijima - nasilničko ponašanje i seks-skandali bili su njegova specijalnost
Prvi zahtev otmičara bio je da dobiju azil u Evropi i dozvolu za osnivanje pro-gadafijevske partije. Ipak, primarni uslov za puštanje talaca i predaju, bilo je puštanje na slobodu Hanibala Gadafija, plejboja i sina svrgnutog libijskog vođe.
Hanibal Gadafi trenutno je u zatvoru u Libanu, a kod kuće je pre svega upamćen po brojnim "škakljivim naslovima" koji su pratili njegovu sliku u medijima - nasilničko ponašanje i seks-skandali bili su njegova specijalnost. Otmičari su se na kraju predali mirno, bez nasilja, iako njihovi zahtevi nisu bili ispunjeni. Ali šta se krilo iza ove političke otmice aviona?
FACEBOOK POST: &div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/NewsweekSrbija/posts/1220332031408072
EMBED CODE:
EMBED CODE:
Sredinom decembra 2015. Hanibal je pušten od strane Amala, ali ga je uhapsila libanska polivija na osnovu tužbe porodice nestalog imama.
Na zasedanju suda 13. januara 2016. Hanibal je rekao kako njegov otac nije imao ništa sa ubistvom Sadra, kao da će kontaktirati ključne osobe koje su u to vreme bile u državnom vrhu, kako bi se zatvorio slučaj. Ipak, uslov za tako nešto bio je da ga odmah puste na slobodu.
Dalje, Hanibal je optužio bivšeg premijera Abdela Salama Džaluda i šefa diplomatije i obaveštajnih agencija Musu Kusu. Oni još nisu odgovorili na optužbe.
"PRAVI TRENUTAK ZA RAZVIJANJE EKONOMSKE SARADNJE": Vučić se sastao s ministrom spoljnih poslova iz Konga, potpisana dva nova međudržavna sporazuma