Španski teniser Rafael Nadal u više je navrata koristio takozvani krvni doping, a britanski mediji pokušali su da odgonetnu tajnu PRP terapije zabranjene tokom 2010. i ponovo legalizovane početkom 2011 godine.
U ostrvskim listovima objavljeni su intervjui sa mnogim stručnjacima medicine, uključujući i hirurga ortopeda, u potrazi za odgovorom da li je "krvni doping" zaista odigrao ključnu ulogu u jednom od najvećih povrataka u istoriji sporta.
"Izvade vam krv, uzmu najbolje ćelije i ubrizgaju tu krv u povređeno mesto. Na taj način se mnogo brže oporavite", prostim jezikom je objasnio teniser Fernando Verdasko.
Svetska antidoping agencija zabranila je PRP 2010. zbog straha da može da izazove slične efekte kao i veće transfuzije. Ponovo je legalizovana početkom 2011. jer je dokazano da se radi o relativno malim količinama krvi. Ipak, većina doktora upozoravaju da se tokom prvog dana uzimanja terapije nivo hormona rasta dramatično povećava i dešavaju se promene u telu koje imaju slične efekte kao stimulativna sredstva.
Tema korišćenja krvnog dopinga biće pokrenuta ponovo na svetskoj konferenciji Svetske antidoping agencije narednog meseca u Johanesburgu, ali Nadal po svemu sudeći može da bude bezbrižan pošto je PRP bio legalan u periodu kada ga je koristio.
"Koristio sam tu terapiju i dosta mi je pomogla, ali ne i prošlog puta. I dalje osećam posledice povrede, mada mi bol ne limitira pokrete, a to je najvažnije", nije se mnogo osvrtao Rafael Nadal na pisanje medija iz Engleske.