VEČITI DUŽNICI: Priznaju dugove, ali ne i krivicu!

Prave se ludi: Sve više se priča o privatizaciji „večitih“, a malo ko postavlja pitanje utvrđivanja odgovornosti za ovakvo stanje u ova dva kluba

Čega se pametan stidi, time se „večiti“ ponose!
Čelnici Partizana predvođeni Draganom Đurićem i večitim članom Upravnog odbora Ratomirem Babićem, kao i prvi čovek Crvene zvezde Dragan Džajić uz potpredsednika Nebojšu Čovića ponosno ističu kako je finansijska situacija u Humskoj i na Marakani sve bolja.

Šestostruki uzastopni šampion duguje „tričavih pet miliona i nešto hiljada evra“, dok su crveno-beli svoj dug smanjili na „podnošljivih“ 44 miliona evra.

Kriju sve po pravilu

I da jeste tako, mada su podaci izneti u javnost puni šupljina i nelogičnosti, niko od čelnika dva najveća srpska kluba nije odgovorio na suštinska pitanja - ko je kriv za stvaranje duga i kako je on nastao?
Na Topčiderskom brdu se zadovoljavaju tvrdnjama da nisu zaduženi više nego što jesu, a to što su dužni im je sasvim normalno.

To je u srpskom fudbalu sasvim normalna stvar jer je samo ovde i na još nekoliko tačaka na kugli zemaljskoj normalno izjaviti da je „prvenstvo regularnije od prošlogodišnjeg“.

Bez odgovora

Usled nedostatka odgovora na pomenuta dva pitanja, sasvim logično se postavljaju nova: šta misle, ko će da ih kupi i privatizuje i da li smatraju da će tada svi pogrešni potezi rukovodstava, kako aktuelnog tako i onog pređašnjeg, biti zaboravljeni ili će konačno neko odgovarati za urušavanje dva spomenika srpskog sporta?

Dado Đilas 
Uzdaju se da će zaraditi od njihove prodaje... Fudbaleri „večitih“

Stanje loše, niko nije odgovoran

Mesecima se pričalo o dolasku državnih organa u Partizan i Crvenu zvezdu, češljanju poslovnih knjiga i definisanju problema, što se na posletku nije iskristalisalo. Ukoliko je sve tako čisto i po propisima, kako je onda moguće da se došlo u situaciju da „večiti“ duguju oko 50 miliona evra? To bi moglo da znači da su čelnici klubova radili po propisima, ali potpuno nedomaćinski, po principu skupe kupovine i jeftine prodaje, zbog čega bi takođe trebalo da odgovaraju, kao i mnogi rukovodioci firmi u Srbiji u protekle dve decenije.