Faktor plus objavio rezultate istraživanja

Naprednjaci imaju najveći rejting, Vučić je najbolje ocenjen!

Demokratska stranka stabilizovala je svoj rejting, dok DSS i LDP iz meseca u mesec imaju različitu podršku među biračima, kaže Vladimir Pejić, direktor agencije Faktor plus

BEOGRAD - Rejting!
Srpska napredna stranka ima najveći rejting među partijama u zemlji, a njenom lideru i potpredsedniku Vlade Aleksandru Vučiću građani su dali ocenu 4,3, pokazalo je najnovije istraživanje agencije Faktor plus. Istraživanje je sprovedeno od 20. do 25. novembra, a odgovore na pitanja dalo je 1.100 punoletnih građana Srbije, saopšteno je u ovoj agenciji.

Stabilan rejting

Za rad u Vladi Srbije predsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić dobio je ocenu 3,2, iza njega je ministar kulture Ivan Tasovac, čiji su rad građani ocenili ocenom 3,1, a najnižu ocenu dobio je ministar privrede Saša Radulović - 1,8.

Direktor Faktor plusa Vladimir Pejić rekao je da se odnos snaga stranaka u Srbiji nije značajno promenio, Demokratska stranka je na drugom mestu sa blagim skokom.
- Demokratska stranka je stabilizovala biračko telo, ali 12,8 odsto nije procenat koji može da zadovolji partiju kao što je DS - rekao je Pejić.

SNS ima rejting 43,1 odsto, iza je DS sa 12,8, pa Socijalistička partija Srbije sa 10 odsto, pokazalo je istraživanje. Pejić je dodao da Demokratska stranka Srbije i Liberalno-demokratska partija iz meseca u mesec imaju oscilacije u podršci, pa je u novembru rejting DSS 6,2, a LDP 5,5 odsto.

Vlada u plusu

Prema njegovim rečima, Ujedinjeni regioni Srbije gube podršku jer su pre nekoliko meseci prelazili cenzus, a sad im je rejting 2,9, a rast rejtinga zabeležila je Srpska radikalna stranka. Više od 60 odsto građana smatra da su izbori u Srbiji potrebni, ali bi na glasanje izašlo 43 odsto ispitanih.

Građani Srbije smatraju da je učinak Vlade najveći u suzbijanju kriminala i korupcije, u oblasti mira i političke stabilnosti i rešavanju pitanja Kosova, dok se najmanje radi na povećanju zarada i uspostavljanju tržišne pravde. U poređenju sa istraživanjem rađenim od pre dva meseca, opala je zainteresovanost građana za rešavanje pitanja Kosova i Metohije, i to sa 56 na 37 odsto.

Na pitanje da li je Srbija bliža Evropskoj uniji u odnosu na isti period prošle godine, 70 odsto ispitanika je odgovorilo potvrdno.