U ovim danima žene najviše žele seks!

Hormoni koji se javljaju u tim danima upravljaju mnogim ženskim izborima – od odluke šta obući i kako hodati do takmičenja s drugim ženama

Najnovije istraživanje pokazuje da velik broj žena tokom ovulacije pojačano razmišlja o seksu!

Za većinu žena simptomi poput ekstremnih promena raspoloženja i nepredvidivog ponašanja znače samo jednu stvar – PMS.

Rašireno je verovanje da su ti dani u mesecu pod uticajem ludovanja hormona koji se igraju sa ženskim telom, ali i umom. Međutim postoji nešto što puno više utiče na žene, ali se to dosad nije baš znalo – ovulacija. Velike hormonalne promene događaju se i za vreme ovuliranja koje započinje 14-ak dana nakon prvog dana menstruacije.

Hormoni koji se javljaju u tim danima upravljaju mnogim ženskim izborima – od odluke šta obući i kako hodati do takmičenja s drugim ženama. Takve promene kod nekih žena su vrlo suptilne pa ih gotovo ni ne primećuju, ali postoje i žene koje su u nedavnom istraživanju ustvrdile da jako dobro znaju kad ovuliraju.

"U tim danima sam zavodljivija i sklonija seksu", rekla je jedna od ispitanica opisavši tako stanje u kojemu se zapravo nalaze mnoge žene za vreme ovulacije.

Kako pojašnjavaju psiholozi, na kraju se sve svodi na iskonsku želju žene da privuče muškarca u razdoblju kada je najplodnija.

"Ideja ovulacije je ta da se kod žena pojačaju sve karakteristike koje odlikuju njenu ženstvenost. Ona je u tim danima vrlo zavodljiva, ali i najprivlačnija muškarcima koji osećaju njene feromone", pojašnjava evolucijski psiholog Greg Brajant.

Zanimljivo je i da se žene u tim danima više šminkaju, oblače seksipilniju odeću i rado ističu svoje obline. Usto, aktivne su i na poslovnom području jer su to dani kada su pune snage i samopouzdanja.

"U danima ovulacije žene postaju i jako takmičarski raspoložene, posebno u odnosu na druge žene. To su sve podsvesni procesi i žena čini sve kako bi privukla najpoželjnijeg muškarca. Reč je o biološkim instinktima koji se na sličan način javljaju i u životinjskom svetu", istakla je Karen Pine, profesorka razvojne psihologije na Univerzitetu Hertfordšir.

Shutterstock 

(Tportal)