GOL ĐORĐEVIĆA: Pobeda Lacija, Mihajlović i Sampdorija grabe ka vrhu

Sslazio.it

Fudbaleri Lacija savladali su u Rimu ekipu Sasuola sa 3:2, dok je Sampdorija u Đenovi nadigrala Atalantu (1:0), u utakmicama 6. kola italijanske Serije A.

Na Olimpijaskom stadionu odigrana je zanimljiva utakmica, Lacio je sva tri gola postigao u prvom poluvremenu, a strelac drugog bio je srpski reprezentativac Filip Đorđević.Iako su gosti smanjili u nastavku susreta, Rimljani su sačuvali važnu pobedu i približili se gornjem delu tabele.

Novi uspeh ostvarila je Sampdorija savladavši na domaćem terenu ekipu Atalante golom Gabjadinija nakon pola sata igre. Tim srpskog stručnjaka Siniše Mihajlovića zabeležio je četvrtu pobedu ove sezone i preuzeo treće mesto na tabeli sa samo bodom zaostatka za vodećima Juventusom i Romom, koji se sastaju kasnije večeras.

U ekipi Atalante srpski golman Vlada Avramov presedeo je na klupi, kao i njegov kolega Željko Brkić u remiju Udinezea protiv Ćezene (1:1).

Udineze - Ćezena 1:1