(VIDEO) BRATSKI DUEL PRIPAO GRCIMA: Olimpijakos savladao Crvenu zvezdu u paklu Arene

Tanjug
Crveno-beli iz Grčke vodili tokom većeg dela meča, ali je Zvezda u finišu propustila priliku da stigne do pobede

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od ekipe Olimpijakosa sa 62:57 (13:14, 24:12, 13:10, 12:21), u utakmici 4. kola D grupe Evrolige.

Uprkos ogromnoj podršci sa tribina crveno-beli nisu uspeli da osvoje dragocene bodove, pretrpeli su drugi poraz u grupi, dok je Olimpijakos zabeležio četvrtu pobedu i ostao na čelu s maksimalnim učinkom.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Marjanović sa 13 i Kalinić i Blažič sa po 10 poena, dok su grčki tim do trijumfa predvodili Spanulis sa 14 i Danston sa 11.

U sjajnom ambijentu ispunjene Kombank arene utakmici je prisustvovao premijer Srbije Aleksandar Vučić, koji je dešavanja na parketu pratio u društvu crnogorskog premijera Mila Đukanovića.

Meču je takođe prisustvovao i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić.

Narednu evroligašku utakmicu Crvena zvezda igra sledećeg četvrtka na gostujućem terenu protiv španskog Laborala.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams, Rebić, Dangubić, Mitrović, Lazić, Blažič, Kalinić, Marjanović, Tejić, Dženkins, Jović, Cirbes. Trener: Dejan Radonjić
OLIMPIJAKOS: Petvej, Hanter, Danston, Spanulis, Slukas, Hristodulu, Agravanis, Mancaris, Kavadas, Kacivelis, Lafajet, Darden. Trener: Joanis Sfairopulos

20:45 - Spanulis rešava pitanje pobednika
Vasilis Spanulis je fauliran od strane Kalinića. Pogađa oba penala za 57:61 20 sekundi pre kraja. Blažič je promašio za tri poena, SPanulis pogađa penal, drugo maši.

20:44 - Blažič smanjuje na dva poena razlike
Jaka Blažič 25 sekundi pre kraja pogađa za dva poena i smanjuje na 57:59.

20:43 - Pitvej prekida seriju Zvezde
Pitvej je fauliran od strane Kalinića pri šutu za tri poena. Pogodio je dva penala za 55:59.

20:41 - Serija Zvezde 9:0
Strašnom serijom 9:0 Crvena zvezda je 1:53 pre isteka regularnog toka stigla na dva poena minusa - 55:57.

20:39 - Blažič vratio Zvezdu na četiri poena minusa
Zvezda je u velikom naletu, Blažič trojkom smanjuje rezultat na četiri poena zaostatka - 53:57.

20:32 - Zvezda preti
Na pet minuta do kraja meča Zvezda je stigla na deset poena minuta (45:55). Olimpijakos je već tri minuta bez poena, pa gosti uzimaju tajm-aut.

20:19 - Olimpijakos u poslednju četvrtinu ulazi sa 14 poena prednosti
Nije uspela Crvena zvezda da smanji zaostatak, pa gosti posle 30 minuta imaju prednost 14 poena - 50:36

20:13 - Spanulis vraća razliku na 15 poena
Trojkom Vasilisa Spanulisa Olimpijakos je u 26. minutu ponovo stekao 15 poena prednosti.

20:06 - Olimpijakos trojkama čuva prednost
Petvej i Agravanis trojkama drže prednost svom timu - 30:43 posle 25 minuta.

20:01 - Lazić poenima otvara treću četvrtinu
Prve poene u trećoj četvrtini postigao je Lazić i smanjio zaostatak Zvezde na ispod deset razlike - 28:37.

19:59 - Zvanično je objavljeno da je u Areni je prisutno 18.732 gledalaca

19:51 - Olimpijakos skupio čak sedam blokada
Jedan od zanimljivih statističkih podataka iz prvog perioda jeste činjenica da su gosti ostvarili čak sedam blokada.

19:50 - Cirbes i Mitrović sa po četiri poena najbolji strelci u Zvezdi
U prvih 20 minuta Zvezda je postigla 26 poena, a na listi strelaca niko se ne izdvaja. Cirbes i Mitrović su postigli po četiri, Lazić, Blažič, Marjanović i Kalinić po tri. U ekipi Olimpijakosa Danston ima devet poena, Mancaris i Lafajet po pet.

19:43 - Kraj prvog poluvremena
Olimpijakos je bolje odigrao prvih 20 minuta i dobio ovaj period sa 37:26.
Gosti su pobodili šest trojki iz 13 pokušaja, Zvezda samo jednu iz šest. I za dva poena Olimpijakos je bolje šutirao, 42 odsto naspram 33 odsto Crvene zvezde.
Zvezda je za jedan skok nadmašila rivala (22-21), imala jednu loptu više izgubljenu (7-6). Olimpijakos ima čak sedam blokada.

19:40 - Marjanović prekida seriju Olimpijakosa
Koš uz faul za Marjanovića označio je kraj serije gostiju 13:0.

19:39 - Serija grčkog tima 13:0
Olimpijakos se razigrao i serijom 13:0 poveo sa 36:21 u 18. minutu. Seriju je završio trojkom Mancaris, ukupno šesta trojka za goste.

19:32 - Slukas se razigrao
Posle tajm-auta i serije Zvezde, ponovo su gosti uhvatili ritam. Slukas se razigrao i doneo svom timu prednost 29:21 u 16. minutu.

19:28 - Zvezda uzvraća sa šest vezanih poena
Period igre u kojem dominira domaći tim. Cirbes je postigao četiri vezana poena za 21:23 u 14. minutu.

19:21 - Serija Olimpijakosa 10:1
Gosti su sjajno otvorili drugi period. Serijom 10:1 poveli su 23:15 u 13. minutu. Slukas se razigrao u ovom periodu.

19:14 - Trojka Blažiča
Zvezda je napravila seriju 9:0 kojom je povela sa 14:11. Prvu trojku za beogradski tim postigao je Jaka BLažić. Lafajet postiže dva poena za konačnih 14:13 u prvom poluvremenu.

19:10 - Mitrović i Vilijams vratili Zvezdu u egal
Olimpijakos je poveo sa 11:5, ali je posle tajm-auta Zvezda odigrala bolje i sa četiri poena Mitrovića i dva Vilijamsa stigla do izjednačenja 11:11.

19:03 - Tri vezane trojke Olimpijakosa
Zvezda je povela poenima Lazića, ali je Olimpijakos sa tri trojke stekao pristojnu razliku. Agravanis, Lafajet i Spanulis su bili precizni.

19:00 - Počela je utakmica
Zvezda počinje sa Vilijamsom, Lazićem, Dangubićem, Mitrovićem i Bobijem Marjanovićem. Olimpijakos: Lafajet, Spanulis, Danston, Agravanis, Mancaris.

18:58 - Koreografija Delija

Kurirsport

18:50 - Marko Pantelić izazvao delirijum u Areni
Bivši fudbaler Crvene zvezde i Olimpijakosa Marko Pantelić izazvao je veliko oduševljenje među navijačima oba tima.

18:43 - Arena popunjena

Kurirsport

18:35 - Gužva ispred Arene

18:26 - Bratski odnosi Crvene zvezde i Olimpijakosa

18:15 - Arena gotovo ispunjena, sprema se koreografija
Navijači Crvene zvezde gotovo su ispunili "Arenu" sat vremena pre početka meča. Spremljena je koreografija koja će označiti početak meča.

17:56 - Dvorana se polako puni

17:25 - Stanulis uskoro četvrti najbolji strelac Evrolige
Grškom reprezentativcu Vasilisu Spanulisu nedostaju 47 poena kako bi postao četvrti najbolji strelac u istoriji Evrolige. Bek Olimpijakosa do sada je postigao 2.450.

17:22 - Statistika: Vilijams gađa trojke, Blažič penale
Zanimljiva statistika vezana je za pojedine košarkaše Crvene zvezde. Markus Vilijams je ubacio najmanje jednu trojku na sedam uzastopnih mečeva u Evroligi, dok je Jaka Blažič postigao dvocifren broj poena na poslednjih pet mečeva u Evroligi. Blažič je postigao 13 uzastopnih slobodnih bacanja u ovom takmičenju.

17:16 - Majica kao suvenir
KK Crvena Zvezda

Kao i na svim dosadašnjim utakmicama Crvene zvezde Telekom u Kombank areni, i ovog puta u dvorani biće postavljen FAN STORE. Navijačka prodavnica nalaziće se na nivou 200 na severnoj strani Kombank arene i za utakmicu protiv Olimpijakosa u njoj ćete moći da pronađete mnogo zanimljivih artikala.
Specijalno za duel sa slavnim klubom iz Pireja dizajnirane su majice za koje smo uvereni da će se dopasti svima onima kojima su crveno-bele boje u srcu. Na majicama su grbovi Crvene zvezde i Olimpijakosa i dobro poznati slogan koji se vezuje za navijače beogradskih i atinskih crveno-belih – ORTODOX BROTHERS. Ove majice će svakako biti dragocen suvenir sa prvog zvaničnog međusobnog meča Zvezde i Olimpijakosa, a prodavaće se po ceni od 990 dinara. U ponudi će biti tri različita dizajna majice ovog tipa, pored već postojećeg asortimana.

16:52 - Marjanović i Vilijams u vrhu liste po indeksu uspešnosti
Boban Marjanović i Markus Vilijams su drugi i treći igrač Evrolige po prosečnom indeksu korisnosti. Marjanović ima indeks 21,7, dok je prosek Vilijamsa 20,7.