Tadić: Dobili smo ponudu da uđemo u Vladu, ali smo odbili

Lider SDS je naveo da su mere uštede koje Vlada Srbije primenjuje katastrofalne i dodao da štednja nije reforma već nužan korak da se spreči bankrot države

Predsednik Socijaldemokratske stranke Boris Tadić kaže da je ta stranka odbila ponudu da uđe u Vladu i da će tu mogućnost razmatrati tek kada Vlada Srbije bude promenila politiku, za šta on ne vidi ni naznaku.

"Mi smo dobili ponudu da uđemo u Vladu koju smo odbili jer nismo videli svrhu boravka i rada u Vladi. A tu svrhu ne vidimo ni danas, s obzirom da se reformama proglašavaju mere uštede", rekao je Tadić novinarima u pauzi sednice Glavnog odbora SDS-a.

Tadić je naveo da su mere uštede koje Vlada Srbije primenjuje katastrofalne i dodao da štednja nije reforma već nužan korak da se spreči bankrot države.
Kako je naveo, pred prošlogodišnje izbore, Demokratska stranka je plasirala informacije kako je on napustio tu partiju "ne zbog korupcije i nepročišćavanja, već da bi brže-bolje ušao u Vladu", što je Tadić odbacio kao netačne tvrdnje.

Predstavićemo paket ekonomskih meraSocijaldemokratska stranka će u narednom periodu javnosti predstaviti paket mera ekonomske politike i ustavnih promena neophodnih da bi Srbija odgovorila na ključne izazove s kojima se danas suočava, poručio je danas predsednik stranke Boris Tadić.

"Najveće i najteže pitanje Srbije danas je ekonomsko pitanje, nezaposlenost, ekonomska stabilnost. Bez rešavanja tih pitanja nema ni socijalne niti regionalne stabilnosti", ocenio je Tadić u obraćanju na prvoj sednici Glavnog odbora stranke dodavši da je potrebno kreirati novu dinamiku ekonomskog razvoja.

Prema njegovim rečima, iako vlast zastupa tezu da sprovodi najdublje i najsveobuhvatnije reforme u novijoj istoriji Srbije, to nije istina jer "štednja nisu reforme, već nužan korak da se spreči bankrot".
On je naglasio da razvoj treba da bude planiran na održiv način, a ne demagogijom, dodavši da za to ne postoje brza rešenja.

Tadić je rekao da nije moguće sprovoditi ekonomske mere po konceptu neoliberalizma "koji može da slomi kičmu društva".
"Danas su najugroženiji penzioneri, radnici i delovi seljaštva. Njima je potrebna pomoć, ali ne tako da im se daju novčana sredstva, već ulaganjem u elemente privrede koje obezbeđuju brži razvoj. To je najveća primedba vladi, jer stranke u vladi nemaju strategiju razvoja ni koncepcijsko rešenje problema", poručio je.