Kakve sve teorije postoje o čuvenim liverpulskim Bubama

SVE MISTERIJE O BITLSIMA: Mrtav Pol Makartni, satanisti, projekat novog svetskog poretka!

Foto: Rojters
Stalne kritike: Dok jedni veruju da je Makartni umro 1966. i da pesme benda i omoti ukazuju na to, drugi misle da su članovi grupe deo projekta novog svetskog poretka

Pol Makartni je umro 1966, a nakon toga njega je u Bitlsima zamenio dvojnik, rekao je Ringo Star za Holivud Inkvajerer i napravio bum na internetu. Bar je tako javio sajt Worldnewsdailyreport.com. Naravno, ispostavilo se da bubnjar liverpulskih Buba ipak to nije rekao, već da je u pitanju bila šala satiričnog sajta inspirisana najčuvenijom teorijom zavere o Bitlsima.

A najpopularnija četvorka na svetu inspirisala je desetine teorija zavere - da je Pol mrtav, da su Bitlsi satanisti, da su radili za Institut Tavistok...

Misteriozni dvojnik

- Pol je poginuo u saobraćajnoj nesreći 9. novembra 1966. Kad se to dogodilo, svi smo se uspaničili. Nismo znali šta da radimo, a onda se pojavio naš menadžer Brajan Epstajn predloživši da unajmimo Bilija Širsa Kembela kao Polovog dvojnika. Bili je čak ispao bolji muzičar nego Pol. Jedini problem je bio to što se nikako nije slagao sa Džonom - navodno je rekao Ringo Star.

Ta izmišljena izjava potpuno je potvrđivala najčuveniju teoriju o skrivenoj smrti muzičara koja se provlačila po medijima od 1969. godine, kad se pojavio album „Abbey Road“. Tada je grupa studenata sa Univerziteta Drejk u Ajovi objavila tekst „Da li je Pol Makartni mrtav?“.

- Album „Sgt. Pepper“ bio je smrt za stare Bitlse, zbog kojih su devojke vrištale. Novi Bitlsi su duvali travu i koristili esid, kritikovali religije i imali potpuno nov zvuk. Na omotu tog albuma iznad Polove glave je misteriozna ruka, drevni simbol smrti Grka i američkih Indijanaca - pisalo je u tom studentskom tekstu.

Pogrebna povorka

I to je bilo dovoljno da teorije nastave da cvetaju. Omot albuma „Abbey Road“ posebno je bio inspirativan teoretičarima zavere. Oni su tvrdili da sve na slici četvorke koja prelazi pešački prelaz ukazuje na to da je reč o imitaciji pogrebne povorke - Džon Lenon u belom je sveštenik, Ringo u crnom je nosač kovčega, Pol, koji je bos, zatvorio je oči i ima korak suprotan ostalim Bitlsima, jeste leš, a Džordž Harison je grobar.

S vremenom je to postala jedna od najčuvenijih teorija zavere u popularnoj kulturi, pa se njom čak bavio i Betmen u jednom stripu iz 1970. Navodni razlozi skrivanja Polove smrti idu od toga da su Bitlsi želeli da nastave da uzimaju novac do toga da je MI6 procenio da bi objava smrti izazvala talas tinejdžerskih samoubistava širom Britanije.

Osim ove teze, postoji i teorija da su Bitlsi bili satanisti.

- Bitlsi su bili komunisti koji su veličali lažne religije, seksualni nemoral, greh, drogu i vređali Isusa Hrista. Pol Makartni je priznao da niko od njih ne veruje u boga, a Džon Lenon je rekao da će hrišćanstvo nestati, a da su oni popularniji od Isusa. Na omot albuma „Sgt. Pepper“ su čak, kako su sami rekli, stavili slike svih svojih heroja, a među njima je i čuveni satanista Alister Krouli - piše David Dž. Stjuart.

Komitet 300

Takođe, čuveni publicista Džon Kolman odavno tvrdi da je bend bio deo projekta Instituta Tavistok, koji priprema novi svetski poredak u ime Komiteta 300.

Primer pripreme za promenu društva su Bitlsi. Oni su stvoreni da bi se isprali umovi mladih, tinejdžera, kako su tada nazvani. Fenomen Bitlsa nije spontana pobuna mladih protiv starog sistema, već pažljivo isplanirana zavera kako bi se potčinila najopasnija grupa - mladi. I Institut Tavistok je s Bitlsima to uradio - napisao je Kolman.

Atentat najpopularniji Bitls likvidiran je u decembru 1980.
LENONA UBIO SPAVAČ CIA

Džon Lenon je nakon raspada Bitlsa nastavio da se bavi muzikom, ali je 8. decembra 1980. godine ubijen ispred svog doma na Menhetnu. Upucao ga je 25-godišnji radnik obezbeđenja Mark Dejvid Čapman. Razlog ubistva je, kako je objašnjeno, to što je želeo da njegovo ime ostane upamćeno, pa zato Lenonova udovica nikad ni u jednom intervjuu nije pomenula ime ubice.

Ipak, postoji teorija zavere prema kojoj Čapman nije nije bio usamljeni ubica, već je bio „spavač“ američke CIA. On je programiran da puca po naredbi, i to zato što je Lenon bio oštar protivnik intervencija Amerike i sukoba sa SSSR. Prema jednoj suprotnoj teoriji, sam Lenon je bio agent CIA, a ubijen je kad im više nije bio potreban.

Kontriranje
JEDINO JE POL ŽIV

Suprotno popularnoj teoriji o Polovoj smrti, student Kris Fišel je 1994. izneo potpuno suprotnu teoriju - da su svi članovi Bitlsa osim Makartnija umrli i zamenjeni dvojnicima.

Helter Skelter
MENSONA INSPIRISALI BITLSI

Čarls Menson jedan je od najzloglasnijih serijskih ubica iako sam nije nikog ubio, već su to činili njegovi sledbenici. Ovaj sin prostitutke s natprosečnom inteligencijom i jakom harizmom osnovao je komunu u kojoj su verovali da će uskoro doći do apokalipse, koju su nazvali „Helter Skelter“ po istoimenoj pesmi Bitlsa. On je želeo da pokrene apokalipsu izazivajući rasni rat iz kojeg bi on izašao kao Isus Hrist, a četvorica Bitlsa kao anđeli. Zbog toga je „Porodica“ ubila sedmoro belaca, među kojima je bila glumica Šeron Tejt, supruga Romana Polanskog.

Ime
NAZVANI PO BAJKERIMA

Tokom postojanja benda često se govorilo da su ime Bitls izabrali kao dvostruki omaž - rok muzika je u to doba nazivana bit muzikom, a najpopularniji je bio bend Krikets (Cvrčci) Badija Holija. Ipak, kasnije se u medijima pojavilo njihovo priznanje da je Stuart Satklif, inače obožavalac Marlona Branda, uzeo ime koje u „Divljaku“ nosi bajkerski klub koji predvodi Čino (u tumačenju Lija Marvina).