Demokrate u Batočini
Veće interesovanje investitora
BATOČINA - Kandidat za predsednika Srbije i lider DS Boris Tadić izjavio je u Batočini da je interesovanje stranih investitora za ulaganje u Srbiji utrostručeno posle dobijanja statusa kandidata za članstvo u EU. On je, povodom posete fabrici „Grah automotiv“, istakao da bez stranih investicija, uz podršku države, odnosno lokalnih samouprava, nije moguće obezbediti sigurnost za ljude, plate za porodice.
- Model koji smo počeli da stvaramo 2006. unapređivali smo svih ovih godina i on je sve bolji i bolji - rekao je Tadić. On je naglasio da bi buduća vlada morala da izvrši reformu poreskog sistema, kao i da preduzme „velike i značajne reformske korake u oblasti makroekonomije“. Kako je naglasio, moraju se predvideti podsticaji ne samo za strane već i za domaće investitore. Ujedno, on je najavio i investicije u energetskom sektoru, odnosno početak izgradnje značajnih energetskih postrojenja: termoelektrane od 750 megavata, te hidroenergetskih postrojenja na Ibru i Moravi.
(N. K.)
Mlađan Dinkić i Verica Kalanović u Doljevcu
Srbiji treba treći put!
DOLJEVAC - Vlast ne sme da zavarava građane da će Evropska unija rešavati probleme naše zemlje, niti će nam kabinetski političari, koji nemaju jasan plan, doneti bilo kakve promene, već Srbiji treba treći put, izjavio je u Doljevcu lider URS Mlađan Dinkić.
- Mi nudimo Srbiji taj novi, treći put i konkretan plan koji možemo da ostvarimo zajedno - da se odmah dovedu investitori u sve regione, a posebno u siromašne opštine kao što je Doljevac, i da se ljudi zaposle - kazao je Dinkić. Lider URS boravio je u Doljevcu zajedno s potpredsednicom Vlade Srbije Vericom Kalanović, koja je uručila ugovor o podršci investicijama „Boral aluminijuma“. Ova kompanija će u Doljevac investirati 55 miliona evra i zaposliti 300 radnika.
(N. K.)
Naprednjaci obišli Vršački okrug
Pomoć srednjim preduzećima
B. KARLOVCI - Lider koalicije „Pokrenimo Srbiju“ Tomislav Nikolić rekao je da država, pri obezbeđivanju budžetskih prihoda, ne sme da se osloni samo na uzimanje kredita od međunarodnih finansijskih institucija, već mora da pomaže malim i srednjim preduzećima, koja će potom puniti budžet.
- U Srbiji banke neosnovano imaju ogromne marže. Kamate su duplo veće nego u EU, tako da ovde samo banke zarađuju, a svi ostali propadaju - rekao je Nikolić.
(N. K.)