DOKTORKINA BRUKA: Leči upalu krajnika ženi koja ih nema!

Profimedia
Pacijentkinja D. S. iz Niša tvrdi da joj je dr Ivana Treskavica iz lokalnog doma zdravlja ustanovila tonsilitis, a da je ona krajnike operisala pre više od 25 godina

Niš - Pacijentkinji D. S. iz Niša u lokalnom domu zdravlja lekar specijalista ORL dr Ivana Treskavica dijagnostikovala je upalu krajnika, što ne bi bilo nimalo čudno da ženi krajnici nisu odstranjeni pre 25 godina.

Ona je ovu grubu lekarsku grešku odmah objavila na Fejsbuku.

- U normalnoj zemlji neko bi ostao bez posla, a ovde?! Priča o tome kako se završava fakultet i specijalizacija, ko radi u niškom zdravstvu, ko i kako nas leči... Dr Ivana Treskavica, specijalista ORL, danas mi je postavila dijagnozu - tonsilitis ili upala krajnika. I šta je ovde zaslužilo objavu? Krajnike, sasvim sigurno, već 25 godina nemam! - napisala je revoltirana Nišlijka i zapitala koji bi joj organ odstranila dotična lekarka da je u prilici da operiše?!

Doktorka nedostupna

Pokušali smo da dođemo do dr Ivane Treskavice, koja je diplomirala na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2004, ali nam je rečeno da nije kod kuće, dok je njen mobilni telefon ostao nedostupan do zaključenja ovog izdanja.

Vrši se provera

Načelnik specijalističke službe dr Zvonimir Stanković iz Doma zdravlja u Nišu rekao nam je da će na osnovu našeg dopisa i kopije izveštaja lekara u ponedeljak biti formirana komisija za vanredni unutrašnji stručni nadzor Ivane Treskavice:
- Ova komisija izvestiće komisiju za kontrolu kvaliteta stručnog rada, koja će dati predlog mera za sankcionisanje eventualnih nepravilnosti u radu. Ovo je proceduralni postupak u spornim situacijama, nakon čega ćemo biti u prilici da vam pružimo odgovore na postavljena pitanja.
Facebook 

Ministarstvo zdravlja
ČEKAMO UNUTRAŠNJU KONTROLU

Iz Ministarstva zdravlja su nam rekli da će po dobijanju rezultata komisije za vanredni unutrašnji stručni nadzor iz Doma zdravlja u Nišu njihova zdravstvena inspekcija utvrditi da li ima elemenata za slanje spoljašnjeg stručnog nadzora u tu zdravstvenu ustanovu u gradu na Nišavi.

ČINJENICE

- 6 meseci do 5 godina iznosi privremeno oduzimanje licence lekarima koji su napravili grešku u lečenju
- 792 predmeta procesuirana u sudu časti Lekarske komore Srbije od 2010.
- 3 lekara izgubilo licencu na određeno vreme za poslednjih pet godina
- 32.500 lekara radi u Srbiji