(VIDEO, FOTO) KRALJ VLADA EVROPOM: Real savladao Olimpijakos i osvojio Evroligu posle 20 godina

Evroliga
Košarkaši madridskog kluba deveti put u istoriji osvojio trofej u Evroligi

Košarkaši Real Madrida osvojili su večeras devetu titulu prvaka Evrope, pošto su u finalu završnog turnira Evrolige na svom terenu pobedili Olimpijakos sa 78:59 (15:19, 20:9, 18:18, 25:13).

Real je tako osvojio prvu titulu prvaka Evrope posle 20 godina, u svom trećem uzastopnom finalu "fajnal-fora". Sa druge strane Olimpijakos je pokušavao da osvoji svoju četvrtu titulu.

Real je do pobede predvodio Džejsi Kerol sa 16 poena, Andres Noćioni ubacio je 12 poena uz sedam skokova, a 12 poena dodao je i Serhio Ljulj. Serhio Rodriges postigao je 11 poena, a Jonas Mačiulis devet, uz četiri skoka.

U ekipi Olimpijakosa, koja je igrala treći put u finalu u poslednje četiri godine, najefikasniji je bio Met Lodžeski sa 17 poena, Jorgos Printezis ubacio je 11 poena, Otelo Hanter dodao je 10 poena i sedam skokova, a 10 poena postigao je i Kostas Slukas.

Treće mesto na fajnal-foru zauzeo je CSKA iz Moskve, koji je ranije danas pobedio Fenerbahče sa 86:80.

Domaći tim je dobro otvorio utakmicu i poveo sa 6:1.

Olimpijakos je potom vezao sedam poena i poveo sa 8:6 u 4. minutu.

Prvu trojku na meču postigao je Real, a tim poenima Ljulja Real je poveo sa 9:8.

Met Lodžeski je vezao dve trojke za vođstvo Olimpijakosa 16:12 u 7. minutu.

Ljulj je novom trojkom smanjio zaostatak Reala, a konačnih 19:15 posle prvih deset minuta postavio je Pitvej.

Olimpijakos je otvorio drugu četvrtinu poenima Hantera za 21:15, ali su se razigrali Macijulis i Noćioni i doneli izjednačenje Realu u 15. minutu - 22:22.

Razigrao se Macijulis. Drugom trojkom na meču, ukupno deveti poen, doneo je Realu prednost 28:25 u 17. minutu.

Rudi Fernandez je presekao jednu akciju Olimpijakosa i u kontri položio za 32:26. Period u kome Real dominira, a Olimpijakos traži tajm-aut.

Rivers trojkom podiže prednost Reala na 35:28, najveća prednost domaćina, ujedno i konačan rezultat posle dve četvrtine.

Sjajno je Real otvorio treći period. Ljulj dvojkom i Fernandez trojkom donose Kraljevskom klubu dvocifrenu prednost 40:29 u 23. minutu.

Lodžeski i Printezis su prekinuli seriju Reala, da bi seriju 7:0 Olimpijakosa produžio trojkom Slukas za 40:36.

Trećom trojkom na meču Lodžeski produžuje seriju na 10:0 - 40:39.

Printezis sa dva poena donosi veliki preokret - 12:0 serija za 41:40 u korist Olimpijakosa.

Kerol trojkom prekida seriju Olimpijakosa, 43:41 za Real.

Kakav odgovor Džejsija Kerola! Vezao je tri trojke, uz jedan uspešan šut za dva poena i Real u 28. minutu stiče respektabilnih osam poena viška - 51:44.

Slukas je sa linije penala postavio konačnih 53:46 posle 30 minuta igre.

Serijom 6:0 Real je poveo sa 62:52 u 34. minutu. Slukas je trojkom smanjio zaostatak na 62:55.

Period od dva minuta bez poena prekinuo je Noćioni trojkom, pa Real u 37. minutu stiže ponovo do deset poena viška - 65:55.

Ljulj sa četiri poena u 38. minutu povećava prednost Reala na 71:55. Sva je prilika da Olimpijakos ovo ne može da nadoknadi.