Napominjemo da osobe sa manje mišića, ali i sa manje sala treba da izvode vežbe s jačim opterećenjem do 15 ponavljanja kako bi stimulisale mišiće da se uvećaju. Osobe sa više masnoće treba da rade kombinovane vežbe u superserijama i sa nešto većim brojem ponavljanja (od 15 - 20), kao i kardio koji podrazumeva brzi hod, džoging ili vožnju bicikle.
Kada je o hrani reč, najidealnije je unositi je dva sata pre i neposredno posle treninga. Tečnost, najbolje vodu, treba unositi tokom celog dana, a u toku treninga do jednog litra. Nikako se ne treba nalivati jer će pun stomak tečnosti smetati prilikom izvođenja vežbi. Važan je blagovremeni unos hrane, na svaka tri sata, i vode (oko tri litra dnevno) jer će u odsustvu jednog ili drugog doći do usporavanja metabolizma, koji usporava trošenje masti.
DRUGA GRUPA VEŽBI ZA OBLIKOVANJE ZADNJE LOŽE
2. Takozvani hek čučanj izvodite tako što noge postavite u širini ramena na platformi, a zatim se spuštate, po mogućstvu ispod ugla od 90 stepeni. Pri tome, treba voditi računa da vam leđa budu u stalnom kontaktu sa gornjim delom sprave.
3. Zadnji šut za zadnju ložu i zadnjicu izvodi se kao što je prikazano na slici. Važno je da telo sve vreme bude u dodiru sa spravom, a nogu podižite najviše što možete.
4. Pun čučanj može da se izvodi bez opterećenja ili sa težinom (šipka ili tegići). Zauzmite uspravan stav, držite leđa pravo, a stopala paralelno u širini ramena. Spuštajte se u pun čučanj, trudeći se da vam leđa sve vreme budu prava (ne izvijajte ih u kičmi).