EVO KAKO SU NASTALE LEZBIJKE: Žene su se zavolele u haremima!

Vikipedija
Bilo ih je mnogo i bile su sklone da se između sebe vole. A i muškarci nisu uvek mogli da ih zadovolje

Lezbijke se, prema istorijskim spisima, prvi put se spominju u periodu antičke Grčke i vezuju za ostrvo Lezbos, međutim jedna stara baka iz doma za stare u Mostaru ima sasvim drugu teoriju. Ona smatra da su lezbijke nastale u haremima.

"Žene su zavolele žene u haremima i tako je nastala lezbijska populacija. Bilo ih je mnogo i bile su sklone da se između sebe vole. A i muškarci nisu uvek mogli da ih zadovolje...", rekla je jedna bakica iz Domu za stara i iznemogla lica u Mostaru novinaru koji je sa štićenicima razgovarao o odnosu o LGBT zajednici, ali nije htela da joj se spominje ime.

Mnogi od njih u domu nije znao šta znači skraćenica LGBT, niti izjave da "nisu odgojeni da o tome pričaju", a jedna bakica od 80 godina za Eltona Džona je rekla "gluho bilo, daleko mu kuća od moje”.

Foto Profimedija


"Ne odobravamo istopolne brakove”, jednoglasne su rekle bakice i dodaju da je pre sve bilo drugačije jer odgoj nije dozvoljavao da se radi bilo šta što će udariti na obraz porodici.

"Ne znamo, možda je to bolest ili jednostavno tako mora biti. Pre se o tome nije pričalo i nije se tome davala pažnja. Bile su neke druge vrednosti. Mi nismo nikada čule za to, a društvo je pre osuđivalo sve one koji su drukčiji, pa se možda nije javno govorilo o tome”, odgovaraju uglas.

Bajru R, štićeniku, ne smetaju istopolni brakovi i kaže da treba pustiti to sve jer i da se osudi ili ne osudi, toga će biti. O promeni pola nema negativno mišljenje jer je poznavao neke ljude koji su bili, kako reče da se tada zvalo, “naopako nastrojeni”.

“Pre se o tome ćutalo jer je bila sramota i bruka, sada su se promenili neki životni standardi, pa sada je sve ono naopako – poželjno. Smatralo se kao bolest neka i poremećaj i svi ti drukčiji su u tom vremenu sakrivali se da ne bi bili izrugivani. Danas imaju podršku od mnogih i javno se izjašnjavaju. Pre su bili konzervativni stavovi, tradicionalni odgoj, pa su to bile zabranjene teme. Ja nemam ništa protiv, to je tako. Mislim da je to tako, rođeno. Rodi se tako i šta ćeš, već prihvatiti!”, poručuje je sagovornik

Sagovornici su na kraju rekli da bi pozitivno reagovali i prihvatili to kada bi se u njihov starački dom doselio homoseksualac. Ali, što se i moglo očekivati, uz komentarom "Samo da nije neko moj… i taj pevač što živi s muškarcem… gluho bilo".

Profimedija 
Foto: Profimedija

(Lgbt.ba).