Kese su postale simbol za žene, i pa su se i kroz vekove menjale formu, kvalitet, materijal...
Najpopularnije od svih kesa su najlonske kese. Njih u jednoj ruci žena može da nosi i po pet punih-puncatih. Veoma su izdržljive, a ako tegle nešto teško može da se stave i dve, da ojačaju. Najbolje o tome koliko su popularne govori i činjenica da su prodavci pored pijaca postali hit svojim "sloganom" prodavajući ih: Žene kese, kupite kese žene"!
Papirne kese, koje su se najpre delile u piljarama za voće i povrće, bile su hit pre skoro dve decenije. Prvo su to bile male kesice u koju bi stalo kilogram-dva nekog voća ili povrća, potom su pravljene mnogo veće, ali prvo nisu imale ručke, da bi potom dobile i svoj konačan izgled sa ručkama.
Torbe od pruča (ceger) nosile su naše bake, pa i danas možemo da ih vidimo u rukama starijih dama. Za mlađe, postoje i malo modernija varijanta.
Pletenu korpu koriste prave dame, koje vode računa da im sve bude na mestu, složeno i da ne izgledaju kao da dolaze iz šetnje, a ne sa pijace.
One koje uživaju u kupovini i šetnji po pijaci, marketima i trežnim centrima, koriste ukrasne kese, brendirane. Poznato je da se mnoge naše dame u inostranstu u brendiranim prodavnocama uzmu njihove kese koje su besplatne i šetaju po našim ulicama.
Eko kese su poslednja varijanta kesa koje naše žene nose kada se vraćaju s posla. Eko kese se izrađuju od materijala koji su tako odabrani da se praktično 100 odsto razgrađuju bez ostatka, i moguće ih je u potpunosti reciklirati, pošto su 99.8 odsto celuloznog sastava. Ekološke papirne kese su potpuno neškodljive po zdravlje ili okolinu.