Oko 170 novih članskih karata izdao je niški odbor Demokratske stranke Srbije u poslednjih nekoliko meseci, a kako kaže prvi čovek niškog DSS Goran Đorđević, čak 140 od ukupnog broja je izdato nekadašnjim članovima SNS.
DSS je predstavio Zorana Vasiljevića, diplomiranog meterologa iz Niša, koji kaže za sebe da je jedan od osnivača niškog odbora SNS, i koji je posle nekoliko godina u toj stranci i u jeku njene popularnosti odlučio da pristupi DSS-u.
Kaže da su razlozi brojni, od kadrovske politike do priznavanja Kosova i kontrole medija.
Na mnoga rukovodeća mesta se dovode ljudi koji ne ispunjavaju kriterijume za to. Mnogi direktori i rukovodioci u ustanovama, lokalnoj samoupravi i javnim preduzećima, koji su u ranijem periodu došli na ta mesta zahvaljujući članstvu u drugim strankama, masovno preleću u SNS da bi zadržali svoje pozicije - rekao je Vasiljević.
Međutim, poverenik niškog odbora SNS Milan Stanojković, kaže da u ovoj stranci nemaju informacije da ih je napustio tako veliki broj članova, kao i da su u DSS, kako kaže, naveli samo jedno ime.
Mi apsolutno nemamo takve podatke i to je jedan vid političke borbe DSS-a. To pre svega zvuči potpuno nelogično i ne odgovara istini - rekao je Stanojković.
Pored Vasiljevića u DSS-u su kao nove članove predstavili i Miloša Madića, doktora mašinskih nauka sa Mašinskog fakulteta u Nišu, kao i Dragana Stojadinovića, diplomiranog politikologa koji je, kako kažu u DSS-u, svoja znanja stekao na univerzitetima u Batingemu i Stokholmu.
Politička scena se deli na stranke koje su pod kontrolom stranih ambasada i svega tri stranke koje su nezavisne. Stranke pod kontrolom stranih ambasada ulaze u politički mejnstirm koji omogućava podršku medija i prihvatljivost prilikom formiranja Vlade. Zauzvrat, one moraju sprovoditi politiku LDP-a - rekao je Stojadinović.
Podsetimo, nedavno je i DSS ostao bez jednog dela članstva, nakon što je visoki funkcioner ove stranke Andreja Mladenović formirao Samostalni DSS.