Podšku su pružili lokalna samouprava, ali i kikindska Tehnička škola, u kojoj su izrađeni dosad postavljeni eksponati.
Zahvaljujući Parku nauke, gradivo iz oblasti geografije, fizike, matematike i meteorologije biće ubuduće učenicima osnovnih i srednjih škola prezentovano na daleko zanimljiviji i kreativniji način.
"Za sada imamo pet eksponata: meteo stanicu, žiroskop i Njutnovo klatno, solarni panel za proizvodnju električne energije i generator. Nastojaćemo da obezbedimo sredstva za izradu i preostalih nastavnih objekata. Zahvaljujući ovim eksponatima u "učionicama na otvorenom“, đaci će stečena znanja u školi moći praktično da primenjuju", kazao je Dejan Karanović, direktor Centra za Stručno usavršavanje.
On je ocenio da će Park nauke obogatiti turstičku ponudu Kikinde, jer će ga tokom ekskurzija, posećivati đaci iz drugih krajeva Srbije.
"Dobro je da postoji ovakva ustanova koja prepoznaje značaj ambijentalnog učenja. Kikinđani su na ovom mestu postavili vizuelna nastavna trodimenzionalna sredstva koja će biti dostupna svim učenicima", rekla je Željana Radojičić Lučić, pomoćnica ministra prosvete za osnovno i predškolsko obrazovanje.
S.U.