Milovom funkcioneru 30 dana pritvora

Svetozar Marović hteo da beži iz Crne Gore

Foto: Reuters
Bivši lider Srbije i Crne Gore, poznat i kao „knez od Budve“, pokušao da izbegne hapšenje zbog malverzacija sa zemljištem, ali ipak ostaje iza rešetaka mesec dana

PODGORICA - Svetozar Marović, funkcioner crnogorske vladajuće Demokratske partije socijalista (DPS) Mila Ðukanovića i bivši lider zajednice Srbije i CG, pokušao je pre hapšenja u četvrtak da pobegne iz zemlje.

To su obelodanili crnogorski mediji, pozivajući se na izvor blizak Maroviću, kom je sud odredio pritvor od mesec dana zbog optužbi za zloupotrebu položaja i milionske malverzacije sa zemljištem u Budvi.

Pri tome, tužilaštvo svojevrsnog kneza od Budve, kako je Marović nazivan u crnogorskoj javnosti, tereti i za to da je vođa organizovane kriminalne organizacije u koju je prevashodno uključena njegova bliža i dalja rodbina.

Podgoričke Vijesti navode da je Marović, neposredno pre hapšenja, čekao da se njegov sin Miloš nagodi sa tužilaštvom u aferi oko prodaje zemljišta u Budvi, ali su tužilaštvo i sud ipak bili brži.
- Maroviću je određen jednomesečni pritvor jer se strahujei da bi on mogao uticati na svedoke - navode Vijesti i dodaju da je advokat okrivljenog Zdravko Begović podneo žalbu na takvu odluku.

Juče se povodom hapšenja Marovića prvi put oglasio i premijer CG Ðukanović, naglasivši da je taj potez policije i tužilaštva dokaz da institucije u Crnoj Gori funkcionišu.
- Nema selektivnog pristupa i pošteđenih. Ne plašim se iste sudbine. Smatram se ozbiljnim čovekom koji radi u skladu sa zakonom - istakao je on.

Podsetimo, u pritvoru se zbog nezakonite prodaje opštinskog zemljišta u Budvi nalaze i Marovićev sin, brat i strina, a postupak je pokrenut i protiv dva bivša gradonačelnika Budve - Rajka Kuljače i Lazara Rađenovića.

Istina u knjizi
BULATOVIĆU PRIZNAO KAKO SE OBOGATIO

Bivši lider CG Momir Bulatović otkrio je u knjizi „Pravila ćutanja“ kako je Marović na nezakonit način došao do prvih miliona. Naime, Bulatović ga je navodno pitao da li je istina da je on omogućio jednom biznismenu iz Budve da bez plaćanja dažbina četrdeset šlepera cigaretama preveze kroz CG do Srbije, za šta je dobio 40 hiljada maraka. Marović mu je na to reakao: „Ti sinu ostavljaš da si bio prvi predsednik CG, a ja mislim o nekim drugim, konkretnijim stvarima!“

O optuženom
PUŠTEN NIZ VODU ZBOG NATO

Marović se 1997 opredelio za antimiloševićevski kurs i Mila Ðukanovića

do izbora za prvog čoveka SCG 2003, triput je bio predsednik Skupštine CG

poslednjih meseci izostajao sa sednica DPS zbog spora sa Ðukanovićem

opozicija CG tvrdi da ga je žrtvovao Ðukanović, koji je spolja iz sveta zbog NATO ucenjen aferom „Telekom“ i mnogim drugim

OVO JE KORUPCIONAŠKA FAMILIJA / OPTUŽNICE PROTIV POLOVINE ČLANOVA PORODICE JEDNOG OD ČELNIKA DPS

Đordina Marović
supruga Svetozara Marovića

pod istragom je od aprila 2015.
2006/2007. imala 3,8 miliona dolara na računu švajcarskog ogranka banke HSBC, koji Marović nije prijavio
pod istragom je, ali na slobodi

Miloš Marović
sin Svetozara Marovića

umešan u nezakonitu prodaju 26.000 kvadrata zemlje iznad Jaza
tereti se da je oštetio budžet Budve za oko 1,4 miliona evra
nagodio se da u zatvoru odleži deset meseci i plati 380.000 evra kazne

Dragan Marović
brat Svetozara Marovića

bivši potpredsednik opštine Budva optužen je da je prilikom izgradnje postrojenja za desalinizaciju morske vode na Zavali utajio više od milion evra
19. juna 2014. osuđen je na četiri godine zatvora

Mirjana Marović
strina Svetozara Marovića

kao bivša šefica budvanskog katastra uhapšena je 30. septembra 2015. zbog brojnih malverzacija i zbog optužbi da je oštetila budžet Budve

od tada je u pritvoru

Milena Marović
ćerka Svetozara Marovića

kao menadžerka Budve optužena je za malverzacije sa zemljištem Budve
ispitivana je u sklopu istrage i tajnih računa Svetozara Marovića u švajcarskoj banci HSBC
avgusta 2015. puštena je da se brani sa slobode

Dragica Popović
tašta Miloša Marovića

kao službenica u opštini Budva uhapšena je u isto vreme kad i Milena Marović Bogdanović
u avgustu 2015. godine puštena je da se brani sa slobode