"Ne možemo da trčimo sa tegovima koji su nam okačeni na noge", rekao je Krkobabić.
On je poručio da je za uspeh tog preduzeća odgovoran dogovor zaposlenih preko reprezentativnog sindikata, menadžmenta i uprave "Pošta Srbije".
"Moramo da shvatimo da se nalazimo u javnom sektoru negde između, ni gore ni dole, u jednoj vrsti 'tamnog vilajeta'. Naravno da bez učešća zaposlenih i njihovog stvaralačkog potencijala nema rešenja. Sve što smo uradili u Pošti uradili smo uz podršku reprezentativnog sindikata, menadžmenta i uprave", kazao je Krkobabić.
Ukazao je da je to ključ funkcionisanja jednog javnog preduzeća, te da ako se postigne konsenzus u tome, onda može preduzeće da ide napred.
"Tamo gde se sprovode partijski i interesi raznih drugih interesnih grupa, tu nema rešenja", poručio Krkobabić.
Odgovarajući na pitanje da li recept iz Pošte može da se primeni i na druga javna preduzeća i primeni njegov moto da "nema viška zaposlenih već manjka posla", Krkobabić je rekao da to pitanje muči mnoge i u oblasti zdravstva, prosvete...
"To je jedan vrednosni stav, poziv na akciju, nova poslovna doktirina da se okrenemo prihodnoj strani i da pokušamo da pomaknemo privrednu aktivnost i ostvarimo snažnije prodore na tržiste", rekao je Krkobabić i dodao da je bitno koliko preduzeće efikasno posluje, bilo svojina držvna ili privatna.
"Svaki privredni subjekat koji posluje teži ka optimalnom broju zaposlenih. Ali danas kad u Srbiji imamo šaku jada koja radi, imamo više penzionera nego onih koij rade, svako novo radno mesto je iskorak" poručio je Krkobabić.