Mihajlović je navela da su lokalne samouprave dobile zadatak da naprave plan rušenja i da ga dostave Ministarstvu, kao i da u svom budžetu izdvoje potrebna sredstva.
"Ono što nije moglo da se ozakoni ni po jednom prethodnom zakonu, ne može ni po novom Zakonu o ozakonjenju", naglasila je ona. Mihajlović je rekla da je većina lokalnih samouprava donela pravilnike i da će tokom ove godine većina posla u vezi sa ozakonjenjem bespravno izgrađenih objekata biće završena.
"U prvom kvartalu možemo da očekujemo veliki broj ljudi koji će ozakoniti svoje nelegalno izgradjene objekte", naglasila je Mihajlović. Mihajlović je dodala da građani mogu da sačekaju da ih lokalna samouprava pozove ili da dodje inspekcija, a da je lokalna samouprava ta koja će da ih ozakoni, a država popiše u katastar. Kako je dodala, tokom decembra, timovi Ministarstva obišli su gotovo sve lokalne samouprave, gde je bilo potrebne za dodatnim objašnjenjima. Procena je da u Srbiji sada ima 1,5 miliona nelegalno izgradjenih objekata.