Reciklažno ostrvo čine tri reciklažna kontejnera zapremine 3,2 kubna metra, pojasnio je on i dodao da se u svaki kontejner baca određena vrsta smeća, jedan je predviđen za karton, tetrapak i novine, drugi za pet ambalažu, a treći za staklo.
"Na ovan način 'Gradska čistoća' počinje da radi jedan važan posao za grad, a to je da počnemo aktivno da se bavimo reciklažom smeća", rekao je Vesić.
U narednih mesec dana će na pet beogradskih opština biti postavljeno ukupno 1690 novih kontejnera, najavio je on i precizirao da se to odnosi na opštine Vračar, Stari grad, Savski venac, Palilula i Zvezdara.
Vesić je naveo da u tih 1690 spada postavljenje pomenutih 90 reciklažnih kontejnera, 700 velikih kontejnera zapremine 3,2 metara kubnih, 700 manjih zapremine 1,1 metara kubnih i 200 podzemnih kontejnera koji su "potpuno propali". "Firma koja je te podzemne kontejnere uradila je otišla u stečaj.
Nažalost, trebalo je mnogo vremena da prođe da rešimo pravne odnose kako bismo mogli da izvršimo nabavku drugih podzemnih kontejnera", rekao je Vesić.
Direktor JKP "Gradska čistoća" Miroslav Bogdanović je rekao da je na teritoriji grada Beograda postavljeno 55 reciklažnih ostrva. "Ovo je samo nastavak onoga čime smo mi počeli da se bavimo pre dve godine", istakao je on i ukazao na značaj recikliranja.