Ona je prenela da su bezbednosne mere na aerodromima u Austriji pojačane, kao i da je pojačano policijsko prisustvo ispred međunarodnih organizacija, železničkih stanica i gradskog prevoza. Uspostavljen je i krizni štab koji je sastavljen od strane predstavnika ministarstava unutrašnjih i spoljnih poslova, odbrane i inrafstrukture, a njime rukovodi generalni direktor za javnu bezbednost Konrad Kogler.
Mikl-Lajtner je ukazala da je od terorističkih napada u Parizu pojačana opasnost od terorizma, ali da trenutno postoji samo apstraktna opasnost po Austriju. Ona je istakla da je cilj terorista da izdejstvuju podele u društvu i seju strah, te je upozorila da su spremni da u slobodnom svetu šire strah, čemu se treba suprotstaviti.
Predsednik Austrije Hajnc Fišer osudio je napade u Briselu istakavši da takvi napadi na civilno stanovništvo ne smeju da nas skrenu sa puta demokratije. Šef austrijske diplomatije Sebastijan Kurc osudio je nove napade, kao kukavičke akte, koji neće potresti Evropu u svojim osnovama.
"Mi ćemo se suprostaviti ovom varvarstvu", poručio je on u saopštenju.
Ministar odbrane Hans Peter Doskocil je naglasio da austrijski organi bezbednosti sarađuju u cilu povećanja bezbednosti. Odbrana od terorizma je veliki bezbednosno-politički izazov sa kojim moramo da se suočimo, rekao je on. Doskocil je istakao da je Evropa jedinstvena u borbi protiv terorizma, nasilja i sejanja mržnje.
Upozorenje Ministarstva spoljnih poslova Austrije
Ministarstvo spoljnih poslova Austrije je, posle napada u Briselu, izdalo upozorenje za putovanje u Belgiju. Putnicima se savetuje da slede naređenja lokalnih bezbednosnih vlasti, da se u Briselu kreću obazrivo i preko medija prate razvoj sitiacije, te da izbegavaju veća okupljanja i kretanja javnim mestima.