"Presuda nije očekivana, ali kad uzmete u obzir da je postupak trajao 13 godina, nekako smo na sve navikli od Haškog tribunala. S druge strane, trebalo bi pročitati i optužnicu i sve što tužilaštvo nije uspelo da dokaže u postupku. Na kraju ostaje opšta ocena da Haški tribunal ipak nije politički sud, s obzirom da je doneo i ovakvu presudu", rekao je Antonijević. On je dodao da se očekuju žalbe na presudu, potom i drugostepenu presuda, kao i da treba tražiti jasno određenje o tome zašto je postupak toliko dugo trajao i čija je to odgovornost.
"Pravo na suđenje u razumnom roku jeste bio prekršeno, nijedno suđenje ne može trajati toliko godina i to smo i ranije govorili", rekao je Šešelj. On je naveo da su i građani Srbije 13 godina "trpeli" prateći suđenje koje je s vremena na vreme bilo veoma mučno, kao i da je svedočio veliki broj žrtava, što nikako ne treba zanemariti.
"Čak i ovaj slučaj pokazuje da će se mnogo više politizovati, a manje govoriti o tome da je Srbija devedesetih bila u ratu, da su zločini činjeni, da je mnogo naroda stradalo na svim stranama i da za takve stvari očigledno nema mnogo odgovornosti", rekao je Antonijević. On je dodao i da se nezadovoljstvo koje se sad može videti u regionu posle presude Šešelju, videlo i nakon ranijih oslobađajućih presuda Haškog tribunala, za zločine nad Srbima u BiH i Hrvatskoj. Antonijević je ocenio i da će Šešelj verovatno pokušati da na neki način iskoristi oslobađajuću presudu.