Ona je na sastanku sa potpredsednicom vlade i ministarkom državne uprave i lokalne samouprave Kori Udovički i predstavnicama Sindikata medicinskih sestara i tehničara Srbije razgovarala o problemima sa kojima se na poslu susreće 63.000 medicinskih sestara u Srbiji.
Osim panik tastera medicinske sestre i tehničari u Srbiji zahtevaju i da se poveća broj zaposlenih na teškim radnim mestima, da država prepozna visokoobrazovane medicinske sestre da bi one bile plaćene u skladu sa svojim obrazovanjem, da sestre starije od 50 godina ne rade u tri smene te da se na najtežim odeljenjima, poput odeljenja intenzivne nege nakon pet godina rada uvede obavezna pauza od godinu dana na lakšem radnom mestu.
Sindikat medicinskih sestara i tehničara Srbije čini 95 odsto žena, 63.000 medicinskih sestara. One zahtevaju da 7.000 sestara među njima koje su visoko obrazovane budu plaćene u skladu sa kvalifikacijama. Visoko obrazovane medicinske sestre trenutno ne prepoznaje ni katalog radnih mesta jer ih nema u šifarniku, što je problem sa kojim se bore već 13 godina, poručila je predsednica ovog sindikata Dragica Ćurčić.
Ona je ukazala i na hiperprodukciju zdravstvenih kadrova zbog čega je, kako je rečeno, neophodna racionalizacija u strukturi ovih kadrova ali i bolja politika države u planiranju potreba za ovim obrazovanjem. Udovički je istakla da je problem medicinskih sestara poznat i da se o njemu razgovara te da očekuje da Zakon o zaposlenima i zaradama u javnim službama i Zakon o sistemu plata u javnom sektoru reše to pitanje.