RAZDOR U DSS: Sandu preglasali, pa dala ostavku!
Raškovićeva bila protiv lokalnih koalicija s naprednjacima, ali nije imala podršku većine, zbog čega se povukla s čela partije
Predsednica DSS Sanda Rašković Ivić juče je podnela ostavku na tu funkciju jer nije prihvaćen njen stav da stranka ne ide u lokalne koalicije sa SNS. Povod za razdor u vrhu partije bila je odluka lokalnih odbora u beogradskim opštinama Vračar i Voždovac da formiraju vlast s naprednjacima.
Raškovićeva je rekla za Kurir da ostaje član DSS i poslanik u republičkom parlamentu, a da će na sednici Predsedništva stranke biti odlučeno ko će voditi partiju tokom tehničkog mandata, odnosno do izborne skupštine.
Kako stranka kaže
- Ukoliko Predsedništvo, koje će se sastati sledeće nedelje, predloži da to budem ja u tehničkom mandatu, prihvatiću svakako. Takođe, ako žele da to bude neko drugi, i to ću prihvatiti. Spremna sam da se i dalje borim za prave principe - poručila je Raškovićeva.
Na pitanje ko bi mogao da je zameni u tehničkom mandatu kaže da nena odgovor.
- Ne znam šta će stranka odlučiti. Ima u stranci tih muškaraca koji mogu da me zamene, ali pričaćemo još. Još ne znam da li ću se ponovo kandidovati za predsednika. Pokušala sam malo da pomirim stavove u stranci, ali oni su i dalje veoma nepomirljivi i najbolje je da stvari raščistimo - odgovara Raškovićeva i dodaje da se nije razočarala u partijske saradnike jer je „to ljudski i svi imaju neke argumente“.
Sada već bivša liderka DSS navela je da, iako se protivila koalicijama sa SNS, u stranci ima onih koji se upravo zalažu za suprotno, a kao primer je istakla opštine Vračar i Voždovac.
- Raspisivanje izborne skupštine je neophodno da bi DSS zaista bio demokratska stranka. Bilo bi nedemokratski raspuštati odbore koji se zalažu za koalicije sa SNS, jer ih je dosta - priznala je ona.
Zasad bez rešenja
Da li će je u tehničkom mandatu zameniti Aleksandar Popović, koji je uskočio i kad je Vojislav Koštunica podneo ostavku na mesto predsednika, niko od njih dvoje nije znao da nam kaže.
N. M.