Bramerc razgovarao s Ljajićem

Nisam došao da dajem loše kritike. Zadovaljan sam jer su uhvaćenja poslednja dva begunca, ali mreže jataka neće tek tako proći, rekao je juče glavni tužilac Haškog tribunala

BEOGRAD - Glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc razgovarao je danas u Beogradu sa predsednikom Nacionalnog saveta za saradnju sa tribunalom Rasimom Ljajićem o nastavku dalje saradnje između te dve institucije.

Ljajić i Bramerc su se saglasili da se saradnja u oblasti dostavljanja dokumentacije, pristupa arhivama državnih organa i svedocima, kao i svim drugim tehničkim aspektima saradnje za koje je nadležan Nacionalni savet odvija na veoma visokom nivou, što će biti navedeno i u tužiočevom izveštaju Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija, navodi se u saopštenju Saveta.

Oni su razgovarali i o pojedinim postupcima koji se trenutno vode pred Tribunalom, kao i o pitanjima vezanim za arhiv Tribunala.

Nacionalni savet će nastaviti da i u budućnosti preduzima sve potrebne mere kako bi se saradnja u ovim oblastima i dalje odvijala nesmetano, navodi se u saopštenju.

Glavni haški tužilac je juče razgovarao sa srpskim tužiocem za ratne zločine Vladimirom Vukčevićem o nastavku saradnje srpskog i haškog tužilaštva, posebno o predmetima koji su u toku - suđenju Radovanu Karadžiću i o postupcima protiv Ratka Mladića i Gorana Hadžića.

"Nisam došao da dajem loše kritike. Zadovaljan sam jer su uhvaćenja poslednja dva begunca prošle godine, kao i redovnom saradnjom sa predsednikom Nacionalnog saveta za saradnju sa Haškim tribunalom Rasimom Ljajićem i tužiocem Vukčevićem, ali ova tema (mreže jataka) neće tek tako proći", rekao je Bramerc na konferenciji za novinare u Specijalnom sudu u Beogradu.

Bramerc je, posle razgovora s Vukčevićem, rekao da je tokom prethodnog sastanka dobio nove informacije o istrazi jataka, ali da očekuje da će do podnošenja sledećeg izveštaja, za šest meseci, dobiti kvalitetnije podatke.

Bramerc će, kako je najavljeno, odmah posle posete Beogradu, poslati izveštaj u Njujork, koji će biti predstavljen Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija 7. juna.