Jedno od omiljenih mesta Beograđana za sport i rekreaciju danas izgleda tužno jer je „progledalo“, to jest svi koji koriste stazu prinuđeni su da trče po veoma oštrom sitnom kamenju
Nekoliko godina posle velike rekonstrukcije, jedno od omiljenih mesta Beograđana za sport danas, najblaže rečeno, izgleda očajno
Trim-staza na Košutnjaku, u čiju obnovu je pre nekoliko godina uloženo oko 200.000 evra, gotovo da je potpuno propala!
Jedno od omiljenih mesta Beograđana za sport i rekreaciju danas izgleda tužno jer je „progledalo“, to jest svi koji koriste stazu prinuđeni su da trče po veoma oštrom sitnom kamenju, koje oštećuje obuću i veoma je opasno u slučaju pada. Specijalna površinska podloga je nestala, a prema rečima sagovornika Kurira, dobro upućenog u ovu problematiku, greška je napravljena na samom početku.
Zapušeni kanali
- Ova staza je projektovana i trebalo je da bude izrađena prema svetskim standardima, sa svom potrebnom drenažom. Međutim, u početku nije postavljen adekvatan površinski sloj s krupnom piljevinom od tvrdog drveta, već od jeftinije kore, koja se s vremenom toliko usitni da se pretvara u prašinu i blato koji su zapušilili odvodne kanale ispod staze. Da je postavljena podloga od drveta, trajala bi nekoliko godina i drenaža bi odvodila svu kišnicu - objašnjava naš sagovornik.
Goran Bojović, direktor Zavoda za sport i medicinu, koji ima ingerencuju nad stazom, kaže da je prilikom izrade staze napravljena sistemska greška i da je zatekao stanje koje je teško ispraviti.
Manji budžet
- Trim-staza nam je prioritet. Nažalost, ove godine smo imali manji budžet, a deo sredstava smo morali da odvojimo za olimpijce. Staza nije izgrađena onako kako je trebalo i sada postoji ogroman problem. Površinska podloga od drvenog malča je skupa, a dešava se da je nesavesni građani čak i kradu za ogrev. Planiramo da naredne godine sredimo stazu, pokušaćemo da stavimo tartan jer bi to u ovoj situaciji bilo optimalno rešenje - objašnjava Bojović.
P. G.