KORISTIMO IH SVAKI DAN: Oprez! Ovi proizvodi su ubedljivo najgori za naše zdravlje!

Profimedia

Konstantno mislimo da nam koriste, da nas ulepšavaju, a oni nas polagano truju.

Naša tela konstantno apsorbuju iz našeg okruženja i komuniciraju sa njim; ona nisu odvojena od okoline. Najveći organ tela, koža, je porozna, upijajuća mreža žlezda koja uvek oseća i u interakciji je sa spoljnim elementima.Često uzimamo zdravo za gotovo egzokrine sisteme ljudskog tela, mrežu spoljnih žlezda.

Međutim, egzokrini sistem je prva linija odbrane našeg tela u borbi protiv patogena. Jedan od problema sa ideologijom ubrizgavanja patogena (vakcina) je da zaobilazi ekzokrini sistem, izazivajući neizbežno slabljenje prve telesne odbrane prilikom izloženosti patogenima.

Ovaj upijajući egzokrini sistem je takođe put kojim hemikalije ulaze u naš krvotok. Sa više od 10.000 veštačkih hemikalija koje vrebaju u proizvodima za ličnu negu, naša koža postaje ekperimentalno tlo. Prosečna osoba uzima više toksičnih hemikalija iz svog okruženja nego ikada ranije – i 90% njih nikada nisu bile testirane na bezbednost. Hemijska jedinjenja koja su ispitivana izazivaju oštećenje ploda, genetske mutacije i rak.

Shutterstock 
Foto: Shutterstock

Mi često nanosimo ove kancerogene proizvode direktno na kožu, sa vrlo malo obzira prema tome kako oni utičnu na naše kratkoročno i dugoročno zdravlje. Dobra vest je da postoje zdrave alternative.

10 uobičajenih kozmetčkih proizvoda koji vas truju

Sapuni: Sastojak popularnog antibakterijskog sapuna je triklozan, koji je povezan sa rakom i problemima sa štitnom žlezdom, a ima estrogene i androgene efekte na ćelije karcinoma dojke. Pri tom, površinski sastojci kao što je natrijum lauril sulfat uzrokuje kožnu alergiju.

Shutterstock 
Foto: Shutterstock

Dezodorans: Naftni nusproizvodi i parabeni koji se koriste u dezodoransima negativno utiču na endokrini sistem organizma. Što je još gore, aktivni sastojak u antiperspirantima je neurotoksin: aluminijum. Blokiranjem pora, antiperspiranti takođe ograničavaju prirodne procese znojnih žlezda, zarobljavajući toksine u telu. Dezodoransi bez hemikalija deluju tako što neutrališu miris na izvoru, ubijaju bakterije koje ga izazivaju.

Profimedia 
Foto: Profimedia

Karmin: Ako je toliko važno da se iz goriva i boje ukloni sastojak koji oštećuje mozak, zašto ga onda otvoreno prihvatamo ovaj otrovni element na usnama i u našim ustima? Dokazano je da prosečna žena u industrijskom društvu polako jede tri kilograma karmna tokom svog života. Sa koliko olova, katrana, formaldehida i naftnih destilada ona truje svoje telo dok to radi?

Profimedia 
Foto: Profimedia

Maskara: Ovi proizvodi su često prepuni aluminijuma, retinil acetata, toksičnih polimera, vazelina i mirisa koji se mešaju sa hormonima.

Profimedia 
Foto: Profimedia

Pasta za zube: Sintetičke boje, neurotokčan saharin, fruorid i natrijum lauril sulfat koji čine većinu komercijalnih pasta za zube samo truju telo suzbijanjem žlezda, izazivajući rak u ćelijama. Za bolje rezultate, isprobajte kokosovo ulje ili glinu za pranje zuba.

Thinkstock 
Foto: Thinkstock

Kreme za posvetljivanje: Često se koriste za lečenje hiper pigmentacije, a ovi proizvodi su obično prepuni žive, koja je toksična za ćelije.

Profimedija 
Foto: Profimedia

Kreme za sunčanje: Jeftine, hemijske kreme za sunčanje su koktel hemikalija koje ometaju hormone i koje odlaze u krvotok i oštećuju metabolizam i reproduktivni sistem. Za alternativu koja deluje, prebacite se na botaničku SPF formulu na bazi cinka.

Profimedia 
Foto: Profimedia

Tretmani za akne: Benzoil peroksid koji se nalazi u tretmanima za akne je povezan sa tumorom kože, primećeno je u ovoj važnoj studiji.

Profimedia 
Foto: Profimedia

Lak za kosu: Ovi proizvodi zapravo izazivaju oštećenje pluća. Prvi simptomi trovanja lakom za kosu uključuju zamagljen vid, otežano disanje, pečenje očiju i bol u grlu.

Profimedia 
Foto: Profimedia

Losioni za omekšavanje kože: Hemikalije u ovim losionima često potiču iz katrana kamenog uglja i sadrže arsen. Kada se apsorbuje, narušava normalne ćelijske funkcije i povezan je sa rakom kože. Za bolje rezultatei sigurnost, isprobajte losione na bazi biljaka ili umesto toga uzmite kokosovo ulje.

Shutterstock 
Foto: Shutterstock

(webtribune)