Poslanici Skupštine Srbije postavljali su pitanja članovima vlade, a interesovalo ih je da li će biti ispitana politička pozadina ubistva Zorana Đinđića.
Njih je zanimalo i ko stoji iza privatizacije medija, kada će biti održane posebne sednice skupštine o KIM, migrantima, ali i da li će biti donet Pravilnik po kome bi ministri podnosili izveštaj "o razgovorima u ambasadama".
Poslanik na listi SNS Marjan Rističević postavio je pitanje predsedniku vlade da il će biti formirana Komisija koja bi ispitala političku pozadinu premijera Đinđića i priče koje kruže "da se tadašnji potpredsednik DS kupao zajedno sa njegovim ubicama u Šilerovoj, kao i ko je isključio kamere ispred vlade na dan ubistva..."
Poslanik DS Radoslav Milojičić je s druge strane pitao premijera da li je njega ili nekog iz SNS "sramota zbog toga što u Ivanjici više ne postoji ulica dr Zorana Đinđića".
Takođe, zanimalo ga je da li su građanima smanjene plate i penzije kako bi, kaže, šef odborničke grupe SNS na Vračaru mogao da otputuje na mirovnu konferenciju u Londonu na kojoj se razgovaralo o bezbednosti u severnoj Africi i krizi na Bliskom istoku.
Pored toga, pitao je i zašto premijer već dve i po godine obavlja funkciju koordinatora službi bezbednosti, te kada će biti smenjen ministar rada Aleksandar Vulin jer je, kako kaže, na najgrublji način prekršio Ustav i optužio američkog ambasadora da stoji iza pokušaja atentata na premijera Srbije.
Lider SRS Vojislav Šešelj zasto se dozvoljava da (predsednik Tomislav) Nikolic licitira oko eventualnih smena u službama bezbednosti kada to nije u negovoj nadležnosti.
Ranije je Nikolić govorio da su ga Službe bezbednosti prate ali nisu Nikolića pratile već lica iz sfere kriminala I tako su shvatile da je on sa njima u kontaktu, rekao je Šešelj.
"U medijima se takođe navodi da službe prate I špijuniraju ministre u Vladi, ali sam saznao da nije reč o špijuniranju nego da su ministry kontaktirali sa bezbednosno interesanstnim licima, umesto da vlada zaseda I raspravi sadržaj tih razgovora krive su službe", kaže Šešelj.
On je pitao premijera zašto vlada još nije usvojila pravilnik o proveri bezbednosne pogodnosti za kandidate za ministre koji kasnie više vremena provedu u zapadnim ambasadama nego u vladi. "Kad se Zorana (Mihajlović) sastane sa ambasadorima da kaže o čemu su razgovarali...", prokomentarisao je Šešelj.
Najopasniji su špijuni najvišeg ranga, pogotovo špijuni u vladi", rekao je Šešelj.
Lider Dveri Boško Obradović pitao je predsednicu parlamenta akda će biti održana posebna sednica za KIM i o migrantskoj krizi, a za REM je imao pitanje kada će se pojaviti izveštaj o radu emitera tokom predizborne kampanje.
Obradović je pitao i ko stoji iza sistematskog uništenja medija u Kragujevcu, da li iza toga stoji Radomir Nikolić, te da li iza privatizacija lokalnih medija koje je kupio Radoica Milosavljević stoji zapravo funkcioner SNS Bratislav Gašić.
"Lokalne medije su iskoristili za medijsku propagandu, a sada ih gase. Da li su ovo nove pljackaske privatizacije u reziji SNS", pitao je Obradović.
On je imao pitanje i za ministarku saobraćaja Zoranu Mihajlović kada će biti spojeni Koridori sa JP Putevi Srbije, a za ministra odbrane Zorana Đorđevića da li će pripadnicima vojske plata biti smanjena deset odsto i koliko je vojnih vežbi Srbija imala sa NATO-om od kada je na vlasti SNS.