Šifra "zraci smrti": Tesla u raljama ruskih obaveštajnih službi

Wikipedia

Prema dokumentaciji KGB, Nikola Tesla je imao poseban odnos prema Sovjetima, iz jednog za naučnika veoma neobičnog razloga

Teslino najvažnije otkriće u studentskim danima - teorija rezonance - ključ je za razumevanje upravljanja energijom u harmoničnom univerzumu. Identičnu ideju, međutim imao je i ruski mistični filozof Georgij Gurđijev, koji je 1893. godine u Londonu, gde je i živeo, prisustvovao Teslinom predavanju „Svetlost i drugi visokofrekventni fenomeni“, koje je održao na poziv Britanskog kraljevskog društva, piše Newsweek.rs.

Tom prilikom Tesla se upoznao sa ovim zanimljivim Rusom, koji mu je strastveno govorio o zanimljivim eksperimentima danas zaboravljenog Mihaila Mihailoviča Filipova. Nakon Teslinog londonskog predavanja, Gurđijev sve više počinje da govori o niskim i visokim frekvencijama i stvaranju čoveka-mašine. Takođe, Gurđijev je zahvaljujući Filipovu bio upoznat sa „zracima smrti“. Ruski mistik je omogućio prepisku između tada najslavnijeg ruskog veleuma i čoveka koji je već u detinjstvu sagledao sva skrivena lica života i smrti.
Wikipedia 

Prvi „zraci smrti“, to jest sredstvo za masovna uništenja, potekli su iz laboratorije Mihaila Mihailoviča Filipova (1858-1903). Fanatično se bavio istraživanjem elektromagnetnih talasa, eksperimentišući s prenosom energija eksplozija na velikim daljinama, stvarajući tako zrake smrti. Filipov je bio uveren da će to otkriće zaustaviti ratove jer će oni postati totalno besmisleni.

U tadašnjim ruskim naučnim krugovima bilo je poznato da Filipov eksperimentiše sa bežičnim prenosom električne energije vazduhom. Nažalost, kao ogorčeni protivnik carističke politike, M. M. Filipov je stradao pod nerazjašnjenim okolnostima. Rukopis njegove knjige u kojoj je detaljno pokušao da objasni svoju nauku nestao je.
Profimedia 

Godine 1913. Tesla je kontaktirao sa pripadnicima Saveta Ministarstva odbrane ruske carske vlasti“, koje je upoznao sa bežičnim prenosom električne energije. Nikolaj II bio je oduševljen Teslinim izumom, naredivši ministarstvu odbrane da se konkretnije pozabavi ovim otkrićem, i to pre nego što se Teslinog pronalaska dokopaju vladajuće elite takođe moćnih zemalja. Savet je od cara dugo skrivao činjenicu da za konkretnu primenu Teslinog otkrića nemaju odgovarajući budžet. Konačno rešenje odlagali su raznim izgovorima, sve dok ih sa vlasti četiri godine kasnije nije srušila Oktobarska revolucija.

Godine 1934, i to po objavljivanju storije o Teslinim „zracima smrti“ u svim američkim štampanim medijima, Nikola Tesla kontaktira sa glavnim predstavnikom sovjetske vojne obaveštajne službe u Vašingtonu Leonidom Tolkonskim. Razlog, kako je Tolkonski ekspresno izvestio nadležne u mosovskoj centrali, zašto slavni pronalazač baš Sovjetima nudi svoj izum jeste taj što je i on slovenskog porekla i što je uveren da se sovjetska vladajuća nomenklatura jedina u svetu iskreno bori za mirna rešenja svih gorućih geostrateških problema. Pregovori između sovjetskih vlasti i Tesle dugo su tekli. Sovjetskim vojnim bezbednjacima i naučnicima Tesla je izložio svoj pronalazak, ali je odbio da im preda kompletnu dokumentaciju sve dok mu za dalja istraživanja ne iskeširaju dvadeset i pet hiljada dolara.
Profimedia 

Ubrzo, Staljin je lično pozvao Teslu da poseti SSSR da bi se o svemu - kao i o eventualnom načinu isplate - bez svedoka dogovorili. Pod izgovorom da je isuviše star za dug i naporan put preko okeana, Tesla je odbio Staljinovo gostoprimstvo. Na kraju, Politbiro CK KPSS je 21. decembra 1934. odlučio da Tesli isplati iznos, pod uslovom da u roku od četiri meseca urgentno okonča istraživanja. O tome se u arhivama sadašnjeg KGB (KGB je osnovan 1954), pod datumom od 26. jula 1935, nalazi detaljna zabeleška načelnika Uprave za komunikacije Crvene armije Nikolaja Sinjavskog, koji je po prirodi posla tridesetih godina dvadesetog veka više boravio na tlu Sjedinjenih Američkih Država nego u svojoj rodnoj „matuški“.

Prema tumačenjima teoretičara zavere, Sovjeti su se na kraju dokopali Teslinog moćnog oružja zahvaljujući monasima, koji su Tesline papire i crteže prvo doneli u Srbiju, a potom ih dostavili svom nekadašnjem kolegi Josifu Visarionoviču Džugašviliju Staljinu, kome je na samrti majka kazala „da je za čovečanstvo najveća šteta što nije postao sveštenik“. Zato se i danas misli da Tesline „zrake smrti“, koji su u stanju da unište oko 10.000 vojnih aviona na udaljenosti do 400 kilometara, poseduju i Amerikanci i Rusi.

Pogledajte još na portalu Newsweek.rs:

NEWSWEEK PREDSTAVLJA Ispovest razočaranog SNS bota: Sendvič, a od priloga - novac!

Keri konačno progovorio o raskolu s Pentagonom: Da su me slušali, Alep se ne bi dogodio

NEVEROVATNO Sve je znao: Evo šta je Tito pisao o stanju u svetu i zašto je to važno danas

Čeka se talas od preko 600.000 migranata: U ovoj zemlji će uskoro biti nemoguće živeti (FOTO)

S ljubavlju i još po nečim: Evo koliko će ruski MiG-ovi zaista "koštati" Srbiju