Maršal je voleo da se uhvati u vozić, uživao je da baca konfete na goste, nosio je lude šešire i sombrera dok su pevale najveće jugoslovenske muzičke zvezde
- Omiljeno mesto za slavlje bili su mu Brioni, gde je čak sedam puta dočekao Novu godinu - navodi Panićeva i dodaje da se dešavalo da se Tito za doček zadesi u inostranstvu, i to u Indiji, Egiptu ili Indoneziji.
Joška, Titov unuk
DEDA JE UVEK IMAO SPREMAN POKLON ZA NAS
Kad sam bio mali, Nova godina se nije posebno obeležavala. Uvek je bila svečanija večera u krugu porodice, išli smo i kod Tita. Broz je voleo praznike, a ja posebno pamtim praznike provedene s njima šezdesetih. Deda je uvek mislio na nas, pa nam je darivao prigodne poklone.
Bez slavlja u kraljevini
Intimne proslave na dvoru
U vreme Kraljevine Jugoslavije praznik je bio Božić, a Nova godina tek povod za okupljanje i opijanje. Posle Prvog svetskog rata nije bilo „politički korektno“ da se kralj u novostvorenoj zajedničkoj državi „razmeće srpstvom“, pa se slavila samo Nova godina po novom kalendaru, a i to intimno u dvoru. Ulogu ovog praznika imao je Božić.
M. P.
Slavlje u demokratiji
SLOBA S MIROM, KOŠTUNICA UZ CECU
Bivši predsednik SRJ i Srbije Slobodan Milošević Novu godinu je najviše voleo da dočeka u krugu porodice. Građanima je sa čestitkama za nastupajuću godinu počeo da se obraća sredinom devedesetih, a njegove želje su se uglavnom odnosile na „mir, trajan i pravedan“. Njegov naslednik na mestu predsednika, a kasnije i premijer Srbije Vojislav Koštunica više je voleo proslavu srpske Nove godine, pa se tako i danas pamti njegovo pojavljivanje na novogodišnjem nastupu folk dive Cece Ražnatović.
TITOV MENI ZA NOVU GODINU
Novogodišnja večera 1979/1980, lovište Karađorđevo
PREDJELO
Supa od fazana s domaćim testom
Punjeno povrće
Hladne sarmice
Kladovski kavijar s blinima
GLAVNO JELO
Srneći gulaš sa knedlama od griza
Mešano meso sa pariskom garniturom
Zelena salata
DESERT
Kesten torta
Voćna salata
POSLE PONOĆI
Sekelj gulaš
Turoš ćusa
Teleća kisela čorba
Krofne
(Foto: Muzej istorije Jugoslavije)