Džejn Seger odrasla je u porodici u kojoj je uvek važilo pravilo: manje je više. No, imala je problema s kilogramima. Dani natrpani obvezama koje treba rešiti dovodile su je u situaciju da preskoči obrok sve dok ne bi počela osećati jaku glad. Tada bi, samo da što pre utoli glad, pojela bilo ono što bi joj došlo pod ruku, ređe birajući zdrave obroke.
Pre 11 godina postala je majka. Imala je nekoliko kilograma viška kojih se želela rešiti i početi živeti što zdravijim životom. Stručnjaci tvrde, a pokazala su to i istraživanja, da je potrebno jesti šest manjih obroka na dan kako bi se sprečio osećaj gladi, ali i pokrenuo metabolizam.
Odlučila je uhvatiti se u koštac sa svojim kilogramima i lošim navikama pa je odlučila jesti svaki dan u isto vreme. Počela je s jednom četvrtinom uobičajene količine hrane za doručak, a iduće obroke planirala je u razmaku od 2 do dva i po sata. S obzirom na to da se kao i većina ljudi bori s nedostatkom vremena zbog opterećenosti poslovnim i privatnim obvezama, shvatila je da nema vremena unapred pripremati šest manjih, zdravih obroka.
Stoga je odlučila razmišljati o tome koje zdrave obroke može kupiti u supermarketima kako bi ipak ostala dosledna svojoj zamisli, ali i ne gubiti vrijeme za posao. Jela je dok je radila, a umesto komada pice, koji bi pre često kupovala, sada je na njenom stolu bio komad sira, grejp, humus i slično.
Već nakon nekoliko dana osećala je kako ima znatno više energije nego pre. Iako nije bila osoba koja je razmišljala o vežbanju, odvojila je 15 minuta na dan posle posla, a pre večere, da se malo "pokrene". Prve pozitivne pomake na svom organizmu osetila je već nakon nedelju dana.
U tom je razdoblju izgubila jedan kilogram. Osim naleta energije, nakon mesec dana primetila je i kako je menstrualni ciklus prošao mnogo lakše. Nakon nekog vremena ipak je odlučila da neće nastaviti jesti šest manjih obroka na dan, no ipak je zadržala zdrave navike. Svako jutro započinje zdravim doručkom i izbegava nezdrave obroke.
(vecernji.hr)