Čaga je moćno sredstvo protiv stresa kao uzročnika gotovo 90% svih bolesti. Čaga (lat. Inonotus oblikuus) parazitska je gljiva na brezi koja nalikuje izgoreloj izbrazdanoj kori.
Raste u šumama breze širom Severne i Istočne Evrope, Rusije i Koreje.
Najzastupljenija je u tradicionalnoj ruskoj i istočnoevropskoj medicini. Hiljadama godinama čaga se koristi širom Evroazije, gde je zbog svoje lekovitosti bila poznata i pod nazivima "dar od Boga" i "kraljica bilja".
Stari Azijci su je primenjivali za održavanje zdrave prirodne ravnoteže (chi), verujući da daje mladolikost, produžuje život i jača imunitet. Njena lekovitost dokumentovana je u najstarijem službenom popisu lekovitih materija, kineskoj knjizi Shennong Ben Cao Đing, staroj 2300 godina.
U tom je delu zahvaljujući raznovrsnim i sveobuhvatnim lekovitim svojstvima prozvana "nadmoćnom biljkom". Sibirska čaga postala je vrlo popularna kada je spomenuta u knjizi "Odeljenje za rak" nobelovca Aleksandra Solženjicina.
On je pisao o vlastitom ozdravljenju od karcinoma pomoću čaja od čage nakon neuspešnog lečenja po klinikama. Danas se na cagi sprovode mnoga istraživanja i sve više ljudi otkriva njenu isceliteljsku moć.
Sibirska čaga postala je vrlo popularna kada je spomenuta u knjizi "Odeljenje za rak" nobelovca Aleksandra Solženjicina.
On je pisao o vlastitom ozdravljenju od karcinoma pomoću čaja od čage nakon neuspešnog lečenja po klinikama.
Istraživanja su pokazala da je čaga prepuna lekovitih i čudotvornih bioloških aktivnih materija od kojih neke ne sadrži nijedna druga biljka.
U njenom sastavu nalaze se fenolni jedinjenja, melanin, triterpenoid i betulinska kiselina zaslužna za pobedu ove biljke nad najmucnijom bolešću današnjice - rakom.
Čaga je prirodni borac protiv gotovo svih vrsta tumora zahvaljujući upravo betulinskoj kiselini, koja sprečava razvoj raka i uništava kancerogene ćelije, pritom ne dirajući zdrave.
Čaga vrlo efikasno, prema svedočanstvima i istraživanjima ruske nauke deluje protiv raka dojke, jajnika, prostate, pluća, želuca, slezine, mozga i timusa, leukemije, svih vrsta melanoma i limfoma.
Čaga svojim moćnim protivupalnim dejstvom i mehanizmom apoptoze uništava deformisane ćelije. Najmoćnijim oružjem ove gljive smatra se čagina kiselina, koja prema tvrdnji ruskih naučnika normalizuje metabolizam i lekovito deluje na sve organe i tkiva ljudskog organizam.
Korisna je i kao dodatak konvencionalnim sredstvima za hemoterapiju, jer ublažava njihove nuspojave i jača imunitet.
Čaga je i moćan adaptogen, što znači da deluje i protiv stresa koji uzrokuje 90 posto svih bolesti na svetu.
Sovjetska vlada je svojevremeno svojim sportistima i astronautima naredila da koriste Adaptogen za poboljšanje umnih i fizičkih sposobnosti.
Ruski naučnici uspeli su da naprave kreme od čage za zglobove i vene. Razvili su sistem mikrokapsula, koji omogućava sastojcima čage da lako prodru u kožu i deluju neposredno u zglobu, u žarištu obolenja.
Taj lek ublažava bol, zaustavlja grčenje mišića, podstiče uklanjanje soli i toksina iz zglobova, osetno usporava njihovo starenje i razaranje hrskavičavog tkiva.
Izveštaji iz klinike u Vladivostoku spominju stopostotno izlečenje od psorijaze, što se jako retko postiže kod te bolesti.
Aktivne komponente u čagi deluju:
- antioksidativno
- antikancerogeno
- antitumorski
- antivirusno
- imunostimulativno
- analgetski
- antiupalno
POGLEDAJTE BONUS VIDEO:
(KURIR TV) SRPKINJA SVETSKO ČUDO: Dali joj tri meseca života, a ona pobedila rak sa metastazama!
Kurir.rs/dnevno.hr