JEDNI SE PODSMEVALI, DRUGI SAŽALJEVALI, TREĆI PODRŽAVALI: Spisak imena čistačica bečkih klozeta uzburkao društvene mreže!
U svakoj većoj kompaniji sa unutrašnje strane vrata toaleta zalepljen je papir, koji ste možda primetili, možda i niste. Na njemu se upisuju čistačice kada je koja oribala toalet.
Jedan tviteraš objavio je fotku jednog takvog papira, uslikanog u Beču. Imena sve govore, napisao je on. Na ovom papiru dominiraju jedna Mara, Jovanka, Nataša i Elvira.
Odmah ispod tvita, koji je u međuvremenu izbrisan, otpočela je razmena mišljenja, da možda su sve sa prostora bivše Jugoslavije, ali "koliko god tamo crnčile, bar znaju zašto to rade, kad dođe isplata". "Čiste klozete i bolje žive u Beču nego lekari, profesori, vojnici u Srbiji", "Zašto je sramota čistiti wc?", "Neki se sprdaju, nije smešno, ovo je pretužno"...
U sličnoj situaciji našla se i jedna čitateljka Kurira koju je nemila situacija snašla upravo na bečkom aerodromu. Naime, kako nam je rekla, kada je krenula da kupi kafu u automatu na terminalu, zaglavio joj se novac. Iznervirana, glasno je prokomentarisala na srpskom da ne može da veruje šta se desilo, kada joj je u pomoć pritrčala jedna čistačica. Pogađate - sa osmehom joj se obratila takođe na srpskom i pomoću identfikacione kartice "izvukla" zaglavljene pare.
Koliko god izgledalo ponižavajuće, kad stigne plata sramoti nema mesta! Naime, prosečno sat rada u Austriji košta oko 29 evra.
Sudeći po komentarima i statistici zaposleni u bečkim firmama za čišćenje toaleta po satu dobiju između 30 i 34 evra, dok je rad na crno plaćen između 10 i 15 evra, pa bi se reklo da posao čišćenja toaleta i nije tako loš.
Poznato je da u Beču živi veliki broj Balkanaca, a po zadnjim statističkim podacima taj broj iznosi oko 500.000 hiljada, od kojih je oko 117.000 Srba.
(Kurir.rs/Telegraf/Foto: Ilustracija/Profimedia)
POGLEDAJTE BONUS VIDEO:
PRUŽI RUKU: Kako sam našim sugrađanima vratila osmeh na lice?