To što je Radivojevićka rekla da nije više u seriji jer nije dobila zadovoljavajući honorar, nema dodirnih tačaka sa realnošću. Najvažnije je da imamo dobru atmosferu na setu, a ona se u to ne uklapa, tvrdi Goran Stamenković
Katarina Radivojević izbačena je iz serije „Urgentni centar“ jer je ošamarila organizatorku koja radi na tom projektu, ekskluzivno za Kurir otkriva Goran Stamenković, vlasnik „Emoušna“, produkcije koja stoji iza hit serije.
Loša atmosfera
Poznata glumica se pre samo nekoliko dana požalila u intervjuu za naš list kako je bila voljna da nastavi tumačenje lika Katarine Grujić u drugoj sezoni „Urgentnog centra“, koja se prikazuje na televiziji Prva, ali da je naišla na otpor kod nadležnih koji su odlučivali o svemu tome. Radivojevićeva je tada izjavila da je sporna bila suma novca koju je ona zatražila od producenata. Stamenković, ipak, tvrdi da visina njenog honorara uopšte nije bilo pitanje, već da je razlog za prekid saradnje to što je glumica fizički nasrnula na organizatorku serije.
- To što Katarina Radivojević govori, barem u njenom slučaju, nema dodirnih tačaka sa realnošću. Sa njom su bili dogovoreni svi finansijski uslovi. Međutim, ovo će biti dugo snimanje, skoro osam meseci, i produkcija i režija su procenile da je najvažnije da imamo dobru atmosferu na setu, u koju se ona nije uklapala. Pogotovo jer je jednom čak ošamarila organizatorku - rekao je vlasnik „Emoušna“ za Kurir.
On je dodao da su već našli zamenu za Katarinu u seriji i da će se tom projektu pridružiti još dosta zvučnih imena iz sveta glume.
- Samo i jedino finansijski razlozi za prekid saradnje bili su kod Bojana Perića jer je u isto vreme snimana „Vojna akademija“, pa je verovatno hteo da nas na taj način odbije - poručuje Stamenković i nastavlja da otkriva velika glumačka imena koje je angažovao za ovaj projekat.
Proširena ekipa
- U drugoj sezoni, pored svih glavnih uloga iz prve sezone, pridružuju nam se Dubravka Mijatović, Jelica Sretenović, Lidija Vukićević, Boris Komnenić, Nenad Okanović, Voja Brajović, Anja Mandić i Miki Manojlović. Takođe, želeli smo da imamo i nova mlada lica kao što su Miodrag Dragičević i Milica Janketić, koji će zameniti Bojana i Katarinu - završava Goran Stamenković.
Kurir / Ivan Ercegovčević
Foto: Profimedia
NEMANJIĆI
DANAS POKLON U KURIRU: Veliki poster sa lozom Nemanjića i najznačajnijim zadužbinama
Danas vas u Kurirovom dvobroju čeka veliki poklon poster koji prikazuje lozu Nemanjića sa svim vladarima, godinama njihovog rođenja, vladavine i smrti, kao i sa nekim od njihovih najznačajnijih zadužbina.
Ovim posterom Kurir započinje serijal o Nemanjićima, koji se nastavlja u subotu objavljivanjem prvog dodatka o jednoj od najznačajnijih srpskih dinastija.
U tri dodatka saznaćete najvažnije detalje i zanimljivosti iz života velikih Nemanjića i priče o nastanku zadužbina koje i danas odolevaju vremenu.
Slavna loza Nemanjića vladala je Srbijom više od dvesta godina. U tom periodu Srbija je prešla put od male, rascepkane kneževine do carevine i najmoćnije države na Balkanu.
Osnivač dinastije Nemanjića bio je veliki župan Stefan Nemanja (1113-1199). On je bio vladar prve srpske države Raške. Prestonica je bio grad Ras, koji se nalazio u blizini današnjeg Novog Pazara.
U toku vladavine je ujedinio sve srpske oblasti i tako stvorio jedinstvenu, nezavisnu državu - srednjovekovnu Srbiju.
Svi srpski vladari kraljevske porodice Nemanjića za sobom su ostavljali zadužbine, svoje crkve i manastire da iskupe dušu i pokažu svoju veličinu.
Među mnogobrojnim manastirima koji su njihova zadužbina ističu se: Žiča, Studenica, Mileševa, Sopoćani, Hilandar, Gračanica, Sveti arhangeli, Banjska, Visoki Dečani i drugi.