Teško do tri titule zaredom u Formuli 1!
Težak posao.
U šezdeset dve F1 sezone samo su dvojica vozača uspela da osvoje više od dva uzastopna naslova: Fanđo ih je vezao četiri, a Šumaher pet. Sedmorici velikana pružila se prilika da „dva pretvore u tri” i nisu je iskoristili.
Askarijev niz prekinut je 1954, kad je napustio Ferari i prešao u Lanču, čiji auto nije bio spreman do poslednje trke sezone.
Brebem je savršeno iskoristio motor pozadi kao nov koncept u F1, ali je Ferari u punoj snazi dočekao prelazak na 1,5-litarske formule. Australijanac je 1961. samo dvaput osvajao poene.
Prost je titulu iz 1986. izvojevao „na mišiće”. U 1987. nije imao šanse protiv Vilijamsa Pikea i Mensela, pa je morao da se zadovolji tada rekordnom 28. gran pri pobedom i pozicijom četiri u konačnom plasmanu.
Sjajan početak 1991. najviše je doprineo Seninoj drugoj kruni, ali najbolji bolid imao je Vilijams. Nemajući oružje za borbu s Menselom i Patrezeom, Brazilac je 1992. iščupao tri pobede i donekle spasao čast Meklarena i Honde.
Šumaherova prva serija završena je kad je kokpit Benetona zamenio Ferarijevim. Potez će se bogato isplatiti tek kasnije: u 1996, Nemac je s nekonkurentnom autu obradovao tifoze u Barseloni, Spa i Monci.
Potpuno isceđen u 1999, Hakinen je 2000. izvezao nekoliko trka za pamćenje, ali su ga sputali loš početak sezone i dominantna Ferarijeva završnica. Pruživši junački otpor Šumaheru, Mika je kapitulirao na Suzuki i završio kao vicešampion.
Da bi se osigurao u slučaju povlačenja Renoa iz F1, Alonso je potpisao za Meklaren. Tu je, umesto kao prvi vozač, bio tretiran kao ravnopravan sa rukijem Hamiltonom, a do kraja godine imao je i tim protiv sebe! Pocepana ekipa se 2007. upetljala i u industrijsku špijunažu, a Španac je u krajnjem poretku bio treći, bodovno poravnat sa svojim arhirivalom.
Na potezu je Fetel. Ako ove godine ne osvoji treći naslov zaredom, uteha će mu biti da ni pobrojana slavna imena to nisu učinila. Stigne li ponovo do vrha, naći će se u odabranom društvu, ovekovečen uz Šumahera i Fanđa.