Beograd i Novi Sad i dalje "najzaraženiji", u Tutinu i Kragujevcu u poslednjih 24 sata nijedan potvrđen slučaj
BEOGRAD - Krizni štab se posle sastanka obraća javnosti u 15 sati sa najnovijim korona bilansom u Srbiji.
U poslednja 24 sata na virus korona testirano je 8.804 osoba, pozitivna je 321, a preminulo je sedam osoba. Na respiratorima se trenutno nalazi 150 osoba, sedam više nego juče.
- Najviše zaraženih je u Beogradu, Novom Sadu, na dobrom smo putu, ali moramo biti disciplinovani i poštovati mere kako bismo što pre ugasili ovu epidemiju - rekla je dr Darija Kisić Tepavčević dodajući da je uočeno povećanje u Aleksincu pa će se proveriti o čemu je reč u tom gradu.
Tutin i Kragujevac danas nisu imali nijednog zaraženog a da je to potvrđeno testom dok su Beograd i Novi Sad i dalje gradovi sa najviše zaraženih.
Dobre vesti iz vojne kovid bolnice na Karaburmi
Dobre vesti dolaze iz vojne bolnice na Karaburmi gde je, kako je rečeno, više otpusta nego prijema uz apel da mladi koji izlaze vode računa kako ne bi zarazili svoje roditelje, bake, deke...
Naime, u VMC Karaburma trenutno je smešteno 85 pacijenata, izjavio je komandant te vojne bolnice potpukovnik dr Ivo Udovičić. "Vojna bolnica Karaburma od početka radi u punom kapacitetu i danas imamo malo manje pacijenta nego uobičajeno. U poslednje vreme više pacijenata optuštamo nego što ih primamo", rekao je Udovičić. On je rekao da je u VMC Karaburma smešteno 85 pacijenta, od kojih je 12 na intenzivnoj nezi, čije je stanje kritično i lekari se bore za njihov život.
Kisić: Krizni štab preporučuje, vlada odlučuje
Sve ono što je doneto na sednicama Kriznog štaba, svaka preporuka, prolazilo je vladu, odnosno, vlada je ta koja je odluke usvajala, a struka predlagala, izjavila je danas zamenica direktora Instituta "Batut" dr Darija Kisić Tepavčević.
Ona je tako odgovorila na pitanje novinara da li je Krizni štab od početka funkcionisanja doneo bilo kakvu odluku ili je sve "išlo" na vladu. Upitana da li Srbija, pored Štaba ima i Republičku stručnu komisiju, kao što propisuje Zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti, Kisić je rekla da ta komisija svakako postoji i da je na njenom čelu direktor Infektivne klinike dr Goran Stevanović.
"Nismo se prvi put susreli za zaraznim bolestima. Ja nisam pravnik, radim svoj posao, kao i sve moje kolege, najbolje što možemo, sa istim ciljem, bez obzira kako se zovu tela koja postoje. To su isti ljudi koji se decenijama bore protiv zaraznih bolesti u našoj zemlji", rekla je Kisić Tepavčević. Ona je navela i da svi članovi Kriznog štaba daju svoj maksimalan doprinos, bez obzira na njihov formalno pravni status u tom telu. "Naša reč se podjednako čuje i tokom svih sastanaka, sve odluke smo donosili kao produkt stručne diskusije i one su praktično bile jednoglasne", dodala je ona.
(Kurir.rs)