Starsport

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras Inđiju sa 5:0 (1:0) u Humskoj, u petom kolu Superlige.

Izabranici Sava Miloševića upisali su četvrti trijumf u dosadašnjem delu prvenstva, dok je Inđija zabeležila četvrti poraz.

Partizan je poveo u 20. minutu preko Bibrasa Natha, koji je sa bele tačke zatresao mrežu Miloja Prekovića.

Starsport

Prethodno je kazneni udarac skrivio Stefan Veličković, koji u šesnaestercu faulirao Filipa Stevanovića.

Već na startu drugog poluvremena crno-beli su nagovestili mnogo bolje izdanje, a u 48. minutu su povećali na 2:0, kada je Takuma Asano iskoristo asistenciju Natha.

Na novi gol Partizana čekalo se do 60. minuta, kada je Saša Zđelar odličnim udarcem sa više od 20 metara zatresao mrežu golmana Inđije.

Samo četiri minuta kasnije na semaforu je stajalo 4:0, kada se Asano još jednom upisao u listu strelaca, a isti igrač svoj treći gol postigao je u 77. minutu za konačnih 5:0.

Crno-beli će u četvrtak u Humskoj dočekati letonsku ekipu RFS u prvoma kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon čega im sleduje duel sa Vojvodinom u šestom kolu Superlige.

Utakmica je počela sa 10 minuta zakašenja zbog sportnog transparenta na južnoj tribini.

PETARDA PARTIZANA PRED PREMIJERU U EVROPI! Crno-beli DEMOLIRALI Inđiju u Humskoj za najubedljiviju pobedu u sezoni VIDEO  Youtube

Kraj meča!

83. minut - Probao je Urošević iz prekida sa više od 20 metara, ali pravo u golmana gostiju.

76. minut - GOOOOOOOL! Het-trik Asana za 5:0 Partizana!

65. minut - GOOOOOL 4:0 Asano! Japanac je odlično reagovao u akciji u kojoj je učestvovao i Sadik. Asano je prvo vešto izbegao ofsajd, a zatim postigao gol

61. minut - GOOOL 3:0, Zdjelar! Kakva golčina Partizanovog kapitena!

54, minut - Partizan stvara dobre situacije pred golom Inđije posebno posle prekida

48. minut - GOOOOOOL 2:0 Asano! Sjajna akcija Natha i Asana, Japanac je neumoljiv!

46. minut - Utakmica je nastavljena

Drugo poluvreme

45. minut - Zavšren je prvi deo igre!

33. minut - Nekoliko nesmotrenih poteza Vitasa koje nije Inđija nije znala da iskoristi.

27. minut - Posle nekoliko sjajnih poteza Uroševića, dobio je loptu Sadik koji je probao sa ivice šesnaest, ali lopta ide pravo u golmana gostiju.

20. minut - GOOOOOOOOOL! Natho pogađa sa bele tačke za vođstvo crno-belih!

20. minut - PENAL ZA PARTIZAN posle faula nad Stevanovićem.

19. minut - Probao je Stevanović sa ivice šesnaestercca na poratnu Sadika, ali lopta ide daleko preko prečke gola gostiju.

14. minut - Probao je Asano na prvu posle kornera, ali lopta ide daleko preko gola!

Ovo je transprent zbog koga je kasnila utakmica!

1. minut - Utakmica je počela sa 10 minuta zakašnjenja

- Početak utakmice kasni zbog transparenta na južnoj tribini.

- Crno-bele je u svlačionici pred početak utakmice posetio bivši igrač Partizana, a sada Fulama, Aleksandar Mitrović.

Sofascore

Šef stručnog štaba crno-belih Savo Milošević ističe da njegov tim čekaju važne utakmice u prvenstvu i Ligi Evrope i da ne sme biti ni najmanjeg opuštanja ako se želi maksimalan učinak:

’’Inđija nije najbolje startovala, ali je došlo do promena u samom sastavu i to se osetilo na početku sezone. Uspeli su da dobiju tešku utakmicu protiv Napretka, protiv kog smo mi imali dosta problema u prvoj utakmici. To je već signal za oprez. Nezavisno od ove utakmice, mi smo pod alarmom već od prvog kola. Svako opuštanje i svako razmišljanje da će biti lako može da nam se obije o glavu. Posebno što posle toga sledi Liga Evrope, a dobro je poznato koliko nam znači to takmičenje. Ulazimo u nedelju u kojoj imamo tri važne utakmice, gde moramo da budemo maksimalno fokusirani i fizički i mentalno. Najbitnije je ova prva. Suma i Lazar Marković delom treniraju, delom su na terapijama. Ako ne sutra, nadamo se da će biti spremni za četvrtak i meč protiv RFS.’’

Meč 5.kola Linglong Tire Super lige Srbije između Partizana i Inđije igra se u subotu 22.avgusta 2020.godine, sa početkom u 19:30 časova.