Vidimo se za četiri godine.
Olimpijske igre u Londonu ostaće upamćene po fantastičnom Jamajkancu Juseinu Boltu, američkoj plivačkoj legendi Majklu Felpsu te Kineskinji Je Šiven, plivačici o kojoj svet priča i danas.
Jusein Bolt ušao je u istoriju atletike odbranivši olimpijske titule u sprinterskim disciplinama 100, 200 i 4 x 100 metara. Za naredne OI u Riju Jamajkanac je najavio da će se takmičiti u skoku udalj, kako bi ponovio uspeh svog idola Džesija Ovensa.
Američki plivač Majkl Felps postao je najtrofejniji olimpijac svih vremena, pošto je u karijeri osvojio ukupno 22 medalje, od čega 18 zlatnih. Posle osam zlata u Pekingu, u Londonu se okitio sa šest medalja - četiri zlatne (4 x 200 slobodnim stilom, 200 mešovito, 100 leptir i 4 x 100 mešovito) i dve srebrne (200 leptir i 4 x 100 slobodnim stilom).
Status plivačkog čuda ponela je Kineskinja Je Šiven, koja ima samo 15 godina i koja je osvojila zlatne medalje na 200 i 400 metara mešovito. Zlato na dužoj deonici „začinila“ je novim svetskim rekordom, što je kod nekih izazvalo sumnju da je sjajan rezultat ostvarila uz upotrebu nedozvoljenih stimulativnih sredstava. Naime, Kineskinja je poslednjih 100 metara otplivala za 58,68 sekundi, što je bolje od rezultata trojice plivača koji su se takmičili u muškom finalu i skoro se izjednačila s Amerikancem Rajanom Lohtijem (58,65 sekundi), koji je pobedio u muškoj konkurenciji. Sve sumnje otklonio je MOK, koji je saopštio da je tinejdžerka iz Đeđijanga prošla doping kontrolu.
Naredne Olimpijske igre održaće se od 5. do 21. avgusta 2016. godine u Rio de Žaneiru.
Neverovatni Partika i Pistorijus
U istoriju OI ušli su i Južnoafrikanac Oskar Pistorijus, te Poljakinja Natalija Partika. Atletičar i stonoteniserka postali su prvi sportisti sa invaliditetom koji su se takmičili na OI.
Pistorijus, koji trči sa karbonskim protezama, bio je drugi u svojoj kvalifikacionoj grupi i u vremenu 45,44 sekundi plasirao se u polufinale trke na 400 metara. Partika, koja je rođena bez pola desne ruke, takmičila se na stonoteniskom turniru.