HOROR U VELJINOJ KUĆI SMRTI: Krv žrtva posvuda, na zidovima, u kuhinji, garaži, a NAJVIŠE U KUPATILU!
Tragovi krvi muškaraca koje je, kako se sumnja, klan Veljka Belivuka dovodio u kuću strave istražitelji našli na podovima, zidovima, frižideru, nameštaju, radijatorima, u kuhinji, garaži, na ulaznim vratima i najviše u kupatilu.
Kuća strave u naselju Ritopek u okolini Beograda, u koju su, kako se sumnja, pripadnici kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića dovodili namamljene žrtve, a potom ih brutalno ubijali, krije tajnu likvidacije najmanje četiri muškarca. Kako Kurir saznaje, istražitelji sumnjaju da ih je na ovom mestu ipak ubijeno daleko više, a brojni DNK tragovi koji su otkriveni po celoj kući poslati su na veštačenje kako bi se utvrdilo ko je još sve sa spiska 12 misteriozno nestalih osoba bio u tom objektu.
Sefovi i video-nadzor
Potraga za ostacima nestalih, ali i tragovima koji bi uhapšene mogli da pošalju na doživotnu robiju počela je iste noći kada su početkom februara pripadnicima ove kriminalne grupe stavljene lisice na ruke.
Policija je upala u kuću u Ritopeku na adresi Livadice i zatekla sefove, najsavremeniji video-nadzor koji koristi i policija i koji prepoznaje čak i lica, ali je pravi šok usledio kada su u kući od skoro 300 kvadrata otkrili tragove krvi u gotovo svim njenim prostorijama.
- Kuća nije bila opremljena sa mnogo nameštaja, unutrašnjost je bila poluprazna. Njen vlasnik je Vlado Draganić, član grupe, koji je ovu kuću ustupio kriminalnoj grupi za brutalna ubistva. U njoj su odmah pronađeni panciri, palice, noževi, elektrošoker, hirurške rukavice, velike plastične kese, ali i delovi garderobe - otkriva sagovornik Kurira.
Pretres je trajao danima i noćima, a ono što je u njoj pronađeno nesumnjivo upućuje na to šta se događalo iza visokih zidina.
- Kuća ima tri nivoa, prizemlje, prvi sprat i potkrovlje, koje još nije završeno. U dvorištu su pomoćni objekti, ali i bunar - opisuje sagovornik Kurira kako izgleda unutrašnjost zdanja koje i dalje obezbeđuje Žandarmerija.
I pločice na analizi
Tragovi krvi, kako dodaje, pronađeni su gotovo na svim podovima i zidovima, a najviše ih je bilo u kupatilu. Upravo zbog toga sumnja se da su u drugim prostorijama mučili žrtve, a da su ih potom u kupatilu sekli na komade da bi se lakše oslobodili tela, koja do danas nisu pronađena.
- Krvi u tragovima ima na zidovima dnevne sobe, u kuhinji, na nameštaju, radijatorima, na zidovima i podovima spavaće sobe, u garaži, na ulaznim vratima - otkriva jezive detalje sagovornik Kurira i napominje da su tragovi krvi otkriveni čak i na frižideru.
Delovi nameštaja, kvake, čak i keramičke pločice poslati su na DNK analizu.
- Na osnovu svega što je zatečeno tamo, praktično nekom vrstom rekonstrukcije, može da se zaključi da su žrtve dovozili na prevaru u tu kuću, koja im je bila posebno zgodna jer se stiže auto-putem. Žrtvu bi, praktično, napali s vrata elektršokerom koji je pronađen, a potom bi je omamljenu vezali za stolicu lepljivom tragom i potom otpočinjali mučenje. Zbog toga, mnogo tragova krvi je otkriveno na svim zidovima i podovima. Potom bi, najverovatnije, žrtve vezivali lepljivom trakom koja je pronađena za metalnu stolicu. Potom, kada bi ih ubili, telo su nosili u kupatilo i tu ga sekli na komade - otkriva izvor Kurira.
Prema njegovim rečima, inspektori su iz kuće odneli i delove cevi i slivnika vodovoda.
Ostala samo dugmad
U dvorištu je, kako dodaje, pronađeno i zgarište, a u unutrašnjosti kuće tragovi jakog hemijskog sredstva, koje je najverovatnije korišćeno za uklanjanje tragova.
- U dvorištu su, sumnjamo, palili stvari i ono što je moglo da izgori, a moglo je da bude trag do žrtve. Da je tu gorela garderoba, zaključuje se na osnovu toga što su pronađeni brojni metalni dugmići različitih brendova, koje vatra nije mogla da uništi, ali i delovi nagorele rukavice i odeće - zaključuje on.
U ovoj vikendici, kako je potvrđeno, pronađeni su tragovi osumnjičenih članova klana, ali i, kako se veruje, ubijenih Milana Ljepoje, Zdravka Radojevića i Gorana Veličkovića.
Kurir.rs/ Ekipa Kurira Foto: Zorana Jevtić, Dado Đilas, Ana Paunković