šta mislite o ovoj ideji?

RAT NA MREŽAMA PRED SVAKI USKRS ZBOG ŽENE IZ PROGARA: Farba žive piliće, možete da birate boju, a deca su oduševljena ANKETA

Foto: Profimedia

Tradicija farbanja jaja za Uskrs stara je vekovima, a domaćice svake godine pronalaze nove načine da njihova uskršnja jaja budu lepša, originalnija i kreativnije ukrašena u odnosu na prethodnu.

Šarenim jajima i prazniku najviše se raduju deca, ali jedna žena je rešila da ode korak dalje i umesto jaja ofarba i piliće.

Foto: Facebook Printscreen
foto: Facebook Printscreen

"Žena farba i prodaje žive piliće kao dekoraciju za Uskrs. Ima li monstruoznijeg načina da zaradiš koji dinar? Posle ih ove mamičke pobacaju u kontejnere, valjda, kad prestanu da budu "wow, tako swatki" . Kad određeni oblik života shvati da pile kaki i piški, smrdi i mora da jede određenu hranu i živi pod lampom, da mu se menja prostirka, šta radi onda taj oblik života? Reši se pileta? Nije dovoljno da bude malo, slatko, žuto, da poraste i da ga pojedeš. Dogodine će to s malim belim zekama...", navodi se u objavi na Fejsbuku.

Foto: Facebook Printscreen
foto: Facebook Printscreen

"Ja imam i živu dekoraciju", oglasila se ona, a druga žena je odmah pohvalila njenu kreativnost i počela da se raspituje kako bi mogla da dođe do svog ofarbanog pileta i po kojoj ceni, vidi se na fotografiji koja kruži Fejsbukom, uz napomenu da su "deca oduševljena" njenom dekoracijom.

RAT NA MREŽAMA PRED SVAKI USKRS ZBOG ŽENE IZ PROGARA: Farba žive piliće, možete da birate boju, a deca su oduševljena ANKETA Izvor: Youtube

O vrsti farbe koja se upotrebljava za ovaj postupak i njenoj bezbednosti ne vredi ni raspravljati, a u prilog tome govori činjenica da je u nekim zemljama zakonski zabranjeno bojenje životinja, što zbog zaštite životinja, što zbog bezbednosti hrane.

Anketa
Ova anketa je završena.
Glasalo je 1579 korisnika

Na kraju, korisnici društvenih mreža osudili su biznis potez ove žene sugerišući da se radi o nehumanom ponašanju, navodeći "na šta su sve ljudi spremni kako bi zaradili koji dinar".

Ipak, nije reč baš o inovaciji. Praksa farbanja živih pilića postoji već neko vreme i zapravo se radi o proizvodu velike potražnje, te je u nekim zemljama uobičajena pojava i to ne samo na Uskrs. Ukrašavanjem pilića prvi su počeli da se bave u u SAD, Kini i Indiji.

(Kurir.rs)