OVO SU TAJNA DRUŠTVA U SRBIJI! MASONI, TEMPLARI, ROTARIJANCI, ZMAJEVI: U Srbiji ih je 20.000, oni su najveći, a evo ko PRAVI PARE
Njihove aktivnosti, koje poslednjih godina postaju sve vidljivije, intrigiraju javnost koja se pita šta se zaista krije iza njihovog delovanja. A Kurir u svom specijalu sagledava njihovo delovanje, analizira čime se bave i traži dogovor na pitanje koji je njihov krajnji interes da školama pokalanjaju opremu, bolnicama skupe aparate, da doniraju vrtiće, kao i u kojoj meri članovi ovih društava upravljaju našim životima, odnosno da li su zaista vladari sveta, kako se naveliko govori.
Dr Marko Lopušina, novinar i publicista koji je istraživao njihovo delovanje i napisao dve knjige o njima, kaže za Kurir da samo Regularna velika loža Srbije broji oko 2.000 masona.
- Najznačajnija društva u Srbiji su Bratstvo slobodnih zidara, Vitezovi templari Srbije, Red zmaja, rotarijanci i razne sekte. U Srbiji, zajedno sa manje značajnim društvima, ima oko 20.000 pripadnika tajnih i polutajnih organizacija, računajući i mafiju. Postoje legalno registrovana društva, a postoje i ilegalne lože masona, templara i sekti, pa se njihov sasvim tačan broj članova ne zna. Legalne masonske lože su Regularna velika loža Srbije, Nacionalna loža Srbije, Velika loža Srbije i Francuska loža. Regularna velika loža Srbije ima oko 2.000 masona, dok Vitezovi templari Srbije imaju oko 200 članova. Sve bitnije organizacije registrovane su u APR kao društvene organizacije i udruženja građana - kaže Lopušina i dodaje da je cilj okupljanja masona i templara negovanje i razvoj tradicije hrišćanstva, širenje masonskog, odnosno templarskog učenja na mlade generacije i na prostore van Srbije. Masoni su sagradili javnu česmu u Beogradu, nekoliko obdaništva, imaju u planu da otvore Masonski univerzitet. Pomažu narod i posebno decu na Kosmetu, i leče o svom trošku ugrožene. Održali su masonske sahrane prvog masona Zorana Nenezića i prvog templara Dragana Maleševića Tapija. Međutim, iako su humanitarne akcije javne, druge aktivnosti društva izvode se u diskreciji.
- Prvo, oni jedni drugima pomažu oko biznisa - jedan mason pozajmi drugom neki novac za biznis, a onda mu pomogne da taj proizvod i plasira. U društveno-ekonomskom i privrednom životu, pak oni su trgovci moći. Lobiraju za sebe, pomažu jedni drugima za državne i druge poslove. U diplomatiji se, sa druge strane, bore za prava našeg naroda. Sa nemačkim masonima su razgovarali o zaustavljanju bombardovanja NATO, sa francuskim o obustavljanju medijske satanizacije Srbije... - objašnjava naš sagovornik.
Templara je, sa druge strane, oko 200 i njihovo javno lice je zaštita hrišćanstva. Međutim, manje je poznato da templari, takođe, agituju u inostranstvu za interese našeg naroda. Srpski templari su objavili Deklaraciju o zaštiti hrišćanske kulture na KiM, a svetski templari su ovu deklaraciju poslali u UN.
Red zmaja je, kako kaže Lopušina, osnovao Pavle Karađorđević (knez-namesnik Kraljevine Jugoslavije posle ubistva kralja Aleksandra I Karađorđevića i jedini sin kneza Arsena Karađorđevića, rođenog brata kralja Petra I. ). Potom je starešina bio Pavlov sin knez Aleksandar Karađorđević. Danas je starešina ovog društva princ Vladimir Karađorđević, sin kraljevića Andreja Karađorđevića.
- Oni poštuju tradiciju srpskih dinastija koje su imale zmaja kao zaštitnika porodice na većini grbova Nemanjića, a kasnije Karađorđevića. Takođe se bave političkim uticajem, širenjem istine o dinastiji, o srpskom narodu, kao i humanirtarnim akcijama. Što se rotarijanaca tiče oni imaju poslovne interese. Udružuju se da bi sklapali poslove, ali da bi posle pomagali i društvo. Lobiraju za svoje interese u ministarstvima i državnim ustanovama - navodi Lopušina, inače autor knjige "Tajna društva u Srbiji".
Sva tajna društva u Srbiji se bave uticajem i moći, kaže on. Ova društva su, ističe, savez plemenitih, uglednih i moćnih ljudi u svom poslu i oblasti delovanja, ali njihova suštinska aktivnost je trgovina moći u oblasti društvene svesti, realnog života, u privredi, biznisu, pa i u politici, iako tvrde da im je zabranjeno da se bave politikom.
- U istoriji se pokazalo da su pojedini srpski predsednici, premijeri, ministri, vladike bili članovi tajnih društava, što znači da si imali jak uticaj na izvršnu vlast i zbivanja u zemlji. U novije vreme par ministara vlade Srbije su bili masoni. Slobodni zidari su uticali i na stvaranje prvog i poslednjeg Ustava Srbije - kaže dr Marko Lopušina.
Kurir.rs / Ružica Kantar