Ni finansijski fer-plej ne može da zaustavi bogataše sa istoka koji na sve načine pokušavaju da dođu do još više novca.
Mišel Platini, bivši predsednik UEFA, 2019. godine je uhapšen zbog sumnje da je prodao svoj glas u glasanju za dodelu domaćinstva za Svetsko prvenstvo 2022.
Prema tadašnjim istragama, on je bio samo jedan od onih koji su pomogli Kataru da dobije organizaciju Mundijala.
Znamo da su arapski milioni su odavno u fudbalu, ali iz dana u dan sve više se čini da će ovaj sport dobiti svog vlasnika i da odbrana od toga jednostavno ne postoji.
Ovog četvrtka Njukasl junajted je preko noći postao najbogatiji klub u Premijer ligi. Saudijski investicioni fond sa Muhamedom bin Salmanom na čelu preuzeo je vlasništvo "svraka" na opšte oduševljenje dobrog dela navijača ove ekipe. Međutim, veliki je broj ljubitelja fudbala koji nisu zadovoljni još jednim ulaskom Arapa u evropski fudbal.
Primera ima puno, a najbolji pokazatelj šta bi moglo da se desi sa Njukaslom jesu Mančester siti i Pari Sen Žermen, klubovi koji su doživeli ogromne promene otkako se nalaze u vlasništvu ljudi sa istoka. Siti je 2008. kupio Mansur bin Zajed, koji je potrošio ogroman novac na transfere i ulaganja, koji su dali rezultate. Pokušali su i sa timovima u Italiji, ali zasad tamo još ništa nisu pazarili. Verovatno će uskoro. Ima i nekoliko manjih klubova u kojima Arapi vode glavu reč.
Mančester siti je u ovom trenutku ekipa koja se poštuje na svakom koraku, a slična je situacija i sa Pari Sen Žermenom. Tamim bin Hamad je u Pariz stigao 2006. godine, a sa klubom je napravio neverovatan napredak, pa sada navijači mogu da gledaju na terenu Lionela Mesija, Nejmara i Kilijana Mbapea.
Kurir sport / A.K.