Inspektori su lisice na ruke stavili i Nikšićaninu Branislavu Karadžiću, koji je pratio novinarku pre nego je ranjena 8. maja 2018. godine i članovima klana prenosio informacije o njenom kretanju
Crnogorski policajac Darko Lalović uhapšen je zbog sumnje da je pripadnicima krlimalne grupe, koja je osumnjičena i za ranjavanje novinarke Olivere Lakić, odavao informacije o predmetima koji se vode protiv njih!
Ovu informaciju objavile su crnogorske Vijesti, i kako navode potvrđena im je iz vrha Uprave policije, objasnivši da je Lalović, kao službenik Sektora za obezbeđenje ličnosti i objekata (SOLO) bio zadužen za bezbednost penzionisane predsednice Vrhovnog suda Vesne Medenice.
Gotovo istovremeno inspektori su lisice na ruke stavili i Nikšićaninu Branislavu Karadžiću.
Terete se da su formirali kriminalnu organizaciju, bliske kavačkom klanu, koja je organizovala ranjavanje novinarke Lakić.
Navodno, Karadžić je pratio novinarku pre nego je ranjena 8. maja 2018. godine i članovima klana prenosio informacije o njenom kretanju.
Iz Uprave policije saopštili su da se obojici na teret stavlja stvaranje kriminalne organizacije, dok Karadžića sumnjiče i za krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Iz te institucije juče su objavili i snimak njihovog privođenja u prostorije Centra bezbednosti Podgorica.
Knežević direktni napadač na novinarku?
Televizija Vijesti nedavno je objavila da je SDT uspjelo da prikupi dokaze o tome ko je organizovao, a ko pucao u Lakić i da se očekuje podizanje optužnice, u kojoj je Filip Knežević označen direktnim napadačem na novinarku.
Osim Kneževića, na spisku za optuženje navodno su i nekadašnji službenik Uprave policije Goran Rakočević, Luka Bulatović, Filip Bešović i Vesko Bubanja.
U februaru 2019. godine policija i tužilaštvo tvrdili su da je Bešović ranio novinarku.
U zatvoru dogovarali ubistvo novinarke koja je pisala o klanovima
Krajem 2020. godine, u optužnici SDT-a konstatovano je da je grupa okrivljenih u spuškom zatvoru dogovarala njeno ubistvo.
- Njihov motiv je, prema dokazima tužilaštva, sprečavanje novinarke da istražuje kriminalne organizacije na teritoriji Crne Gore i njihove veze sa kriminalnim grupama iz regiona - saopštio je specijalni tužilac Saša Čađenović u decembru 2020. godine.
Za likvidaciju nudili 200.000 evra
Tužilaštvu je u tom predmetu pomogao i iskaz svedoka saradnika Bajrama Piste, koji je tužiocima ispričao da su mu osumnjičeni za ubistvo novinarke nudili 200.000 eura.
Prema njegovom iskazu, Vesko Bubanja mu je u spuškom zatvoru ispričao da je Lakić “videla nešto što nije trebala”, zbog čega je počeo da prati kuda se kreće, fotografiše je, i sve šalje Kneževiću.
Navodno, rekao mu je i da je Bešović bio šofer kada su pratili Oliveru Lakić i da je javio Filipu Kneževiću, vrijeme i momenat kada se ukazala prilika da je sama i da može nesmetano da joj se priđe...
”Nakon čega je Filip Knežević prišao otpozadi Oliveri Lakić i pucao joj u nogu”.
Bubanja je, navodno, u razgovoru svjeoku saradniku Pisti, rekao i da je Knežević tom prilikom pucao iz pištolja koji ne izbacuje čaure napolje.
Lakić je u maju 2018. godine ranjena iz vatrenog oružja ispred zgrade u kojoj stanuje, u Podgorici.
Na istom mjestu napadnuta je udarcima u glavu u martu 2012. godine.
"Nema dokaza ako nećete da ih nađete"
Potpredsjednik Vlade i koordinator službi bezbednosti Dritan Abazović čestitao je policiji i SDT-u zbog hapšenja još dvojice osumnjičenih za ranjavanje novinarke Lakić.
On je, međutim, rekao da se nijedan novinar u Crnoj Gori ne može osećati sigurno, jer i dalje nije rasvetljeno ubistvo novinara Duška Jovanovića.
”Nema dokaza ako nećete da ih nađete, ima ako hoćete i za V.M. i za B.J.”, rekao je Abazović, odgovarajući na pitanja Vuka Maraša iz Medijske asocijacije jugositočne Evrope - kako se novinari mogu osećati bezbedno, ako je pripadnik Uprave policije uhapšen zbog ranjavanja Lakić.
Kurir.rs/Vijesti/Blic