PREŽIVELA JE PAKAO

DEVOJKA PRETRPELA ZLOSTAVLJANJE, PA PROMENILA POL! Lekari joj nisu pomogli: Pokušala sam da se ubijem jer sam MRZELA SVOJE TELO!

Foto: Printscreen

Britanka Šinjed Votson promenila je pol sa 23 godine, ali se četiri godine kasnije predomislila. Od svoje 23 godine, Šinejd je živela kao muškarac shvativši tek s 27 godina da ja napravila veliku grešku. Imala je potpunu mastektomiju, a zbog testosterona koji je godinama uzimala glas joj je postao grub, a dlake na licu mora da uklanja svaka dva dana, piše "Daily Mail".

- Još uvek pokušavam da oprostim sebi i medicinskoj profesiji. Kada sam doktorima u klinici za promenu pola rekla da mrzim svoje telo i da želim da budem muškarac, nikada se nisu pitali zašto. Da jesu, možda bi otkrili da moj bipolarni poremećaj nije uzrok mojih problema. Bio je to simptom. Spremala sam se da donsem najveću odluku u svom životu, ali mi nije ponuđeno temeljno savetovanje - priča Šinejd.

Foto: Printscreen
foto: printscreen

Uticaj ovih odluka na nečiju porodicu često je potpuno zanemaren. Najteže je palo njenoj sestri Andrei.

- Moja sestra je bila uništena. Umesto nje dobila sam ovog gadnog, arogantnog stranca koji naziva sebe mojim bratom. Nikad nisam uspela ni da otplačem ​​sestru koju sam izgubila - rekla je Andrea.

Šinejd je, inače, rođena u januaru 1991. u porodici Endruja i Brende u Glasgovu.

- Mi smo bile samo normalne devojčice, koje su uživale i igrale se sa Barbikama. Mama i tata su neumorno radili i tako je Andrea postala moja mini mama - rekla je.

Međutim, kada je Šinejd imala 13 godina, sve se promenilo. Nakon sitne svađe sa roditeljima, Andrea, tada 17-godišnjakinja, preselila se na drugi kraj grada i Šinejd ju je jedva viđala. Gubitak je duboko uticao na nju.

- Mrzela sam svoje telo. Pretvarala sam se u tinejdžerku bez starije sestre koja bi me vodila kroz taj period. Kada su počele da mi rastu ogromne grudi, bila sam užasnuta. U tinejdžerskim godinama, mrzela sam svoje telo. U sebi sam još bila devojčica, uplašena i napuštena - priča Šinejd i objasnila da je postalo još gore kada je sa 16 godina našla prvi posao:

Foto: Printscreen
foto: printscreen

- Kolega je počeo da me dodiruje. Bila sam previše uplašena da ga zaustavim. Poljubio bi me i uhvatio za zadnjicu u svakoj prilici. Nisam se usudila da kažem mami jer mi je pomogla da dobijem posao. Niti sam se poverila Andrei, koja se već pomirila s porodicom - prisetila se.

Andrea se udala i dobili su troje dece, zbog čega je bila prezauzeta:

- Bila sam prezauzeta da bih videla šta Šinejd trpi. Moram da živim sa tim.

Kada bi gledala svoju sestru, prelepu mladu ženu sa sjajnom crnom kosom i porcelanskom kožom, bila je ludo ponosna na nju.

- Nikad nisam pretpostavila da pati i mrzi sve to - ističe Andrea.

Sa 19 godina, Šinejd je pobegla kako bi započela studije istorije u Glasgovu. Ali šteta je već bila učinjena. Čak i kada su zgodni, ljubazni momci pokazali zanimanje za nju, bila je uplašena i ispunjena samo gađenjem.

- Počela sam da mrzim svoje telo. Priželjkivala sam ​​da sam rođena kao dečak samo da bi ovo prestalo - govorila je.

Foto: Printscreen
foto: printscreen

Šinejd je započela vezu sa ženom, a vest je saopštila iznenađenoj Andrei, koja je to prihvatila. Međutim, kada je starijoj sestri ispričala o zlostavljanju koje je pretrpela kao 16-godišnjakinja, nije bila tako saosjećajna. Osetivši se odbačenom od sestre, kada je njena veza počela da se raspada nakon osam meseci, Šinejd se okrenula internetu. Očekivala je da nađe strategije suočavanja i emotivne priče. Umesto toga, našla je gomilu informacija o tranziciji.

- Pročitala sam da moraš da živiš kao muškarac pre nego što počneš da se lečiš, pa sam odmah ošišala kosu do ramena i počela da nosim široke pantalone i košulje i vezivala prsa kako bih prikrila grudi - kaže.

Početkom 2014. uputila se u Sandiford, kliniku u Glasgovu, i nakon kratkog savetovanja stavljena je na 12-mesečnu listu čekanja za lečenje.

- Bila sam uverena da će svi moji problemi nestati kada postanem muškarac. Bila sam toliko slomljena čekanjem da sam postala suicidna. Pila sam i pogrešno usmeravala svoju mržnju prema porodici - priča i dodaje:

- Kada sam konačno započela lečenje početkom 2015. promenila sam ime u Šon i u potpunosti se identifikovala kao muškarac.

Foto: Printscreen
foto: printscreen

Nedeljama kasnije prepisali joj su testosteron.

- Bila sam euforična. Bila sam uverena da ću živeti život kakav treba, u telu u kojem je trebalo da se rodim - ističe Šinejd, međutim to se nije desilo.

U roku od nekoliko nedelja njen glas je postao grub i muževan, telo se promenilo, a ona je počela da mrzi i krivi sve oko sebe. Majka i sestra su pokušale da joj pomognu, ali ona nije želela da prihvati pomoć. Jezivo shvatanje da je pogrešila počelo je da progoni. Sve ovo je trebalo da joj pomogne da se oseća sigurnije i lepše, a bilo je potpuno obrnuto. Ne videći izlaz - pokušala je sebi da oduzme život. Srećom, Andrea ju je pronašla na vreme. Jecajući, Šinejd je rekla Andrei da je napravila strašnu pogrešku.

Šinejd je, zatim, putem interneta došla do drugih žena koje su prošle slično. Oni su mala grupa koja pruža podršku. Pomogli su joj da razume žaljenje i bes koji je osećala. Zna za najmanje 100 žena poput sebe. U oktobru 2019. godine samoinicijativno je prestala da uzima testosteron.

- Prva godina je bila užasna. Imala sam užasne promene raspoloženja. Zvučala sam kao muškarac, ali svakim danom sve više sam ličila na ženu. Stranci nisu znali šta sam. Osećala sam se kao nakaza - priznaje ova mlada devojka.

DEVOJKA PRETRPELA ZLOSTAVLJANJE, PA PROMENILA POL! Lekari joj nisu pomogli: Pokušala sam da se ubijem jer sam MRZELA SVOJE TELO! Izvor: Youtube

Nakon što je proživela toliko toga, Šinejd nije bila sigurna da će Andrea ostati uz nju:

- Ona je moja sestra. Mrzila sam Šona. Ali to ne znači da manje volim Šinejd. Po mom mišljenju to su dve potpuno različite osobe. Većinu dana razgovaramo telefonom.

Šinejd ima dečka koji je, kaže, voli onakvu kakva jeste i to joj je ulilo ogromno samopouzdanje. Zahvalna je što nije otišla još dalje sa operacijama.

- Bez Andreine ljubavi nisam sigurna da bih ovo prošla. Ali brinem se za sve ostale koji nemaju porodicu kao podršku. Znam da ima mnogo žena poput mene, previše zastrašenih da bi progovorile. Ali naš glas mora da se čuje ako želimo da zaštitimo ranjive devojke i mlade žene od nepotrebnih i nepovratnih tretmana - upozorava i savetuje.

(Kurir.rs/Ženablic)

Bonus video:

This browser does not support the video element.

00:44
Pogledajte kako je Kristijan na dan žena izvređao lepši pol! Izvor: Kurir televizija