KAKO DA UŠTEDITE DOK CENE RASTU: Evo kako da potrošite što manje novca kad idete u nabavku! Ovi trikovi SIGURNO RADE!
Ljudi uglavnom ne vole da štede na hrani, već se pre odriču nekih drugih stvari. Ipak, postoji način da ne budete previše rasipni prilikom kupovine namirnica. Donosimo vam nekoliko saveta uz pomoć kojih ćete sačuvati poneki dinar...
- Za početak je važno znati da u šoping nikad ne treba ići praznog želuca, jer ako gladni šetate po supermarketu - prazan želudac "traži" svašta, pa ćete se kući vratiti s gomilom nepotrebnih namirnica. Koliko god vam ovaj savet možda zvučao smešno, verujte nam na reč da je tačan.
- Pre nego što krenete u prodavnicu, obavezno napravite spisak i pridržavajte ga se, bez ikakvih odstupanja. Čak i ako vam se u trenutku dok kupujete učini da su pojedine sitnice veoma povoljne, ne podležite iskušenjima jer ćete potrošiti više para nego što ste planirali.
- Pripazite sa onim što je na rasprodaji. Ti proizvodi možda i nisu mnogo jeftiniji nego inače, ali natpis "sniženje" će vas svakako privući, pa će vam korpa biti prepuna namirnica po koje, zapravo, niste došli.
- Uvek obratite pažnju na robu domaće proizvodnje jer je, iako je možda lošijeg dizajna, uglavnom jeftinija i ništa manje kvalitetna.
- Kupujte sezonsko voće i povrće jer je ono uvek jeftinije od onog koje je uvezeno ili kojem još nije sezona.
- Meso je jedna od najskupljih namirnica, ali pritom nije i najzdravija. Ne kažemo da treba da izbacite tu proteinsku hranu iz svog menija, već da malo smanjite njen unos, uštedite i isprobate neke nove bezmesne recepte - iznenadićete se koliko su ukusni i hranljivi.
- Iako se sve više koristi flaširana voda, stručnjaci tvrde da je ona, osim u vanrednim prilikama, istog kvaliteta kao i ona sa česme. A ako ipak ne želite da pijete česmovaču, kupite pročišćivač za vodu, jer će vam se vremenom uložena investicija u njega veoma isplatiti.
- Organizujte veliku kupovinu i obavljajte je jednom ili dva puta mesečno - u zavisnosti od potreba. Svakodnevna poseta prodavnici (sem kupovine hleba i mleka) povećava račune, jer se tako gubi kontrola u kupovini.
Kurir.rs/N.B.
Bonus video: