DRAMA NA LEDNIČKOM JEZERU I DALJE TRAJE: Spasioci pokušavaju da priđu ženi koja je pala sa litice
Spasiocima GSS priključili su se i vatrogasci iz Novog Sada kako bi spasli ženu koja je pala niz liticu Ledinačkog jezera, još uvek nije poznato u kakvom je žena stanju.
Kako se nezvanično saznaje akciji spasavanja žene koja je pala niz liticu Ledinačkog jezera priključili su se i vatrogasci spasioci iz Novog Sada.
- Procenili su da je najbolje da se litici priđe jezerom te su krenuli tim putem. Inače, litica je izuzetno strma. Nažalost još uvek nisu uspeli da dođu do nje te se ne zna u kakvom je stanju. Navodno reč je o ženi koja ima oko 60 godina i planinar je. Sa spasiocima je i ekipa hitne pomoći - rekao je izvor Informera upoznat sa slučajem.
Prema njegovim rečima spasioci su čamcem zajedno sa vatrogascima prišli do mesta gde će uz liticu pokušati da dođu do nesrećne žene.
Podsetimo, nesreća se dogodila oko 12 sati, a sedam spasioca Gorske službe spasavanja odmah su po pozivu krenuli u akciju spasavanja, a priključili su im se i vatrogasci spasioci MUP.
Inače, prema pisanju portala "Srbijapodlupom" Ledinačko jezero ili jezero Srebro je malo veštačko jezero na Fruškoj gori, koje se nalazi u blizini naselja Stari Ledinci kod Novog Sada. Nastalo je za vreme NATO bombardovanja Jugoslavije 1999. godine, kada su oštećene pumpe u napuštenom kamenolomu Srebro prestale su da pumpaju vodu iz kamenoloma. Podzemne vode, kao i vode iz dve rečice, Lukinog sveca i Srebrnog potoka, tada su napunile kamenolom i stvorilo se prelepo jezero.
Ledinačko jezero zauzima površinu od oko 4 hektara i sa svih strana je okruženo strmim liticama. Dugačko je 400 metara i dostiže maksimalnu širinu od 100 metara, dok je prosečna dubina jezera oko 15 metara, a najveća 50 metara. U junu 2006. godine, desio se odron sa strmih litica iznad jezera, pri čemu je povređeno nekoliko kupača. Javni pristup jezeru je od tada zabranjen i moguće ga je videti sa vidikovca.
(Kurir.rs/Informer)