Fivb

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Lodju Tursku sa 3:0 u setovima (25:20, 25:21, 25:23), u utakmici poslednjeg četvrtog kola Grupe F na Svetskom prvenstvu.

Ekipu aktuelnog šampiona predvodila je Tijana Bošković sa 23 poena, Brankica Mihajlović postigla je 15, a Maja Aleksić 13 poena.

U turskom timu najefikasnije su bile Derija Čebečioglu sa 13 poena i Saliha Sahin sa 12 poena.

Pohvale za sjajne igre Srbije stižu i od naše bivše reprezentativke Anje Spasojević-Pešić.

SRBIJA NASTAVILA DOMINACIJU: Odbojkašice počistile i Tursku, slede ODLUČUJUĆE bitke na Svetskom prvenstvu!  Youtube

Srbija je sa svih devet pobeda završila grupnu fazu takmičenja i već se plasirala u četvrtfinale, u kome će igrati protiv četvrtoplasirane ekipe iz Grupe F. Rival Srbije biće poznat posle večerašnjih utakmica, a srpski tim mogao bi da igra protiv Poljske, Turske ili Dominikanske Republike.

Četvrtfinalne utakmice u obe grupe, F i E igraće se u utorak u poljskim Gljivicama, odnosno holandskom Apeldornu.

Novi as Turkinja za tri poena prednosti - 9:12

Posle prestupa Tijane Bošković na servisu i asa Turkinja, pa još dva vezana poena, Srbija gubi na početku trećeg seta - 4:8

Počeo je treći set, peontira Bjanka Buša za vođstvo Srbije - 1:0

2. SET:

Repšrezentacija Srbije je dobila i drugi set - 25:21

Turkinje uspevaju sa nekoliko vezanih poena da smanje prednost u završnici drugog seta - 20:18

Sedmi poen Maje Aleksić - vodi Srbija 17:11

Peti poen za Maju Aleksić, Srbija vodi 14:7

11 poen Tijane Bošković i 11 poen Srbije u drugom setu - 11:4

Sjajna paralela Tijane Bošković za ubedljivo vođstvo Srbije - 6:0

Počeo je drugi set, prvi poen za Srbiju posle odličnog napada Brankice Mihajlović - 1:0

Počeo je prvi set i odmah as Mihajlovićeve za vođstvo Srbije - 1:0

Odbojkašice Srbije igraju protiv Turske meč 9. kola grupe C Svetskog prvenstva. Početak utakmice je u 17.30 časova u "Atlas areni" u Lođu (Poljska).

Srbija će i u slučaju poraza zadržati prvo mesto u grupi, shodno tome da imaju učinak 8-0.

Srpkinje su u dosadašnjih osam mečeva bile nepogrešive, uz čak sedam pobeda od 3-0, pa su zasluženo prve u Grupi F.

Naše odbojkašice će tako odigrati još jedan meč u grupnoj fazi, bez rezultatskog značaja, a rival je Turska.

Srbija će u četvrtfinalu Svetskog prvenstva igrati protiv četvrtoplasirane ekipe iz naše Grupe F, takođe u Lođu.