Dr Branimir Nestorović pričao je o očevima koji napuste ženu i dete ukoliko se ono rodi sa određenim manama. Govorio je da se to često dešava, odnosno u 50-60% slučajeva.
Nestorović ima dvoje dece, ćerku i sina. Turbulencija u njegovom životu je nastala usred devedesetih, kada je bivala nemaština širom zemlje, a konstantovali su srčane mane na njegovoj ćerci.
Sin je nakon vakcina zadobio tragove autizma, ali u oba slučaja, borbom i napornošću, doktor je uspeo da spase svoje potomke i obezbedi im funkcionalan život.
On je u emisiji "Sceniranje" pričao o očevima koji olako napuste decu, smatrajući za sramotu da imaju dete sa poteškoćama. Time ostavljaju nesrećnu majku, koja ima specifičan i telepatski odnos sa svojim detetom.
- Često vidim roditelje koji nemaju adekvatan odnos sa detetom, nekako je svako za sebe. To rade naročito muškarci, žene mnogo-mnogo ređe. Imao sam prilike da gledam u toku karijere da veliki broj muškaraca pobegde ukoliko novorođenče ima neke probleme. To tretiraju kao svoju sramotu. Vrlo često napuste ženu, po mojoj proceni 50-60% brakova sa detetom koje ima probleme završi se tako što muškarac optuži ženu i nastavi sa svojim životom mimo njih - započeo je Nestorović, pa nastavio:
- Ženama je, naravno, najteže u takvim situacijama. Prvo jer ga je ona nosila u utrobi devet meseci, dakle ima tu specifičnu vezu sa detetom koju muškarac nikad nema. Fascinantno je kada majka i dete izmenjuju ćelije. Recimo, majka dobije 6% nervnih ćelija od deteta. To nekad bude dobro, u slučaju kada majka ima oštećene srčanih mišića, pa se one tako obnove, a može biti i loše jer nekad dobiju embrione ćelije koje mogu da izazovu embrioni tumor. Postoji strašno ozbiljna interakcija.
Kurir.rs